Aralık 3, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Newcastle United’da kış geçirme sürecinin bütçesi 60 milyon Euro

Suudi Arabistan Yatırım Fonu destekli bir ortaklık tarafınca satın alınan Newcastle United, kış geçirme döneminde yüksek bir harcama yapmak istemiyor. Kulübün el değiştirmesi sonrası Newcastle’ın geçirme piyasasındaki etkinliğine yönelik beklentiler yükselse de bunun kısa vadede gerçekleşmeyeceği iddia edildi. 

Telegraph’ın haberine gore Finansal Fair Play, Newcastle United’a 200 milyon Euro’luk bir harcama limiti sunsa da ilk etapta kış geçirme döneminde 60 milyon Euro’luk harcama yapılacağı belirtiliyor.

Tuzaktan kaçıyorlar!

Newcastle United, ara geçirme döneminde ortaya çıkacak fazladan sözleşme ve bonservis bedellerinden kaçmak istiyor. Bunun öne sürülen sebebi olarak da bir kulübün yüksek harcama yapacağı bilgisinin takımlar ve menajerlerin oyuncu satışındaki beklentilerini artırdığı ifade ediliyor. Newcastle, zamanında PSG ve Manchester City için uygulanan tuzaktan kaçma niyetinde. 

Newcastle’da ilk hedefin takımın Premier Lig’deki sıkıntılı konumunu düzeltecek bir finansal strateji oluşturmak olduğu aktarılıyor.