Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Nestor El Maestro: Fenerbahçe’ye saygı duyuyoruz!

Spor Toto Süper Lig’in 14. haftasında Göztepe, 29 Kasım Pazartesi günü sahasında Fenerbahçe’yi konuk edecek.

İzmir ekibi, bugün yapmış olduğu antrenmanla hazırlıklarına devam ederken, antrenman öncesinde teknik direktör Nestor El Maestro, basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu.

El Maestro, Adnan Süvari Tesislerinde gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, son oynadıkları Kayserispor maçında aldıkları puandan dolayı mutlu olduklarını söylemiş oldu.

Deplasmanda beraberliğin iyi bir netice bulunduğunu aktaran El Maestro, “İçinde bulunduğumuz sıkıntılı bir süreç var. Puan açısından iyi bir yerde değiliz, bu açıdan baktığımızda 1 puan bizi mutlu etmiyor, daha çok puanlar almamız lazım. Bir an ilkin daha çok puanlar toplayıp takımımızı daha güvenli yere taşımamız gerekiyor. Fenerbahçe maçına bakacak olursak da bizim takımımızın her karşılaşmayı kazanabilecek gücü var. Her maçta yengi alabiliriz. Bunun için Fenerbahçe’ye karşı saygı duyuyoruz fakat biz bu maçta yengi için sahada olacağız. Takımımızın bunu yapabilecek gücü var” dedi.

“Evimizde gol atamadık fakat deplasmanda gol bulabiliyoruz”

El Maestro, iç sahada daha azca puan almalarının acayip bulunduğunu belirterek, “Buna sebepler arıyorum. Normalde takımların kendi sahalarında kazanma ihtimalleri oldukca daha yüksek olmalı. Bizde bu birazcık tersine oluyor. Fenerbahçe benzer biçimde bir ekibi dış sahada yenmek, iç sahada yenmekten daha zorludur. Bu anlamda ikimiz de bu maçta kendimizi daha talihli olarak görüyoruz. Dört maç evimizde gol atamadık fakat deplasmanda gol bulabiliyoruz. Bu da acayip bir istatistik. Kendi evimizde oldukca fırsat yakalıyoruz fakat bu tarz şeyleri değerlendiremiyoruz. Dış sahada bu kadar fırsat yaratmamamıza karşın gol bulabiliyoruz. Buna karşı iyi bir plan yapmış olup, bu değişik istatistiği değiştirebilmek için çalışacağız” diye konuştu.

“Benim için mühim olan başarıya giden yoldur”

Başarıya giden her stratejinin geçerli bulunduğunu belirten El Maestro, şöyleki konuştu: “Kariyerimde birçok sistem, varyasyon denedim. Bu anlamda da bir sonraki maçta beni başarıya götürebilecek sistemi uygulamaya çalıştım. Santrforlu yada santrforsuz olmak benim planlarımı değiştirmiyorum. Benim için mühim olan başarıya giden yoldur. Brown Ideye’nin oldukca iyi bir kariyeri var. Geçmiş kariyerindeki benzer biçimde iyi oyunlar çıkarabileceğini antrenmanlarda görebiliyorum. Bu saatten sonrasında yaş itibarıyla Premier Lig’e gitmesini beklemiyoruz fakat hakikaten iyi işler yapabiliyor. Şu anda öteki arkadaşlarımız fırsat buluyorlar fakat Brown’ın da sonradan oyuna girip destek vereceği oldukca maçlar olacak.”