Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Marius Sumudica: Adana’da gördüğüm hoşuma gitti

Sumudica, kulüp televizyona yapmış olduğu açıklamada, Adana Demirspor maçı öncesi takıma agresiflik kazandırmak için emek harcamalar yaptıklarını beyan etti.

Takımın talimatlarına iyi bir geri dönüş sağladığını belirten Sumudica, “Ekip, beklentilerimi oldukca acele kavradı. Anlattıklarımı bu kadar süratli kavrayan bir oyuncu grubuyla ilk kere çalışıyorum, oldukca hızlılar. Tecrübeli ve 35 yaşını geçen oyuncular var, onlar da genç oyuncular şeklinde davranıyor, sanki okulda öğrenmek isteyen talebe gibiler. Oyuncularımla aramda oldukca güzel bir ilişki var.” ifadelerini kullandı.

Takımının sergilediği oyunundan memnun bulunduğunu ve üstüne koyarak ilerleyeceklerini aktaran Rumen teknik adam, taraftara şu şekilde seslendi:

“Taraftarların maça gelmiş olarak bizi desteklemelerini isterim. Bu sebeple taraftarsız bir takımın kimliği yoktur. Adana’da gördüğüm hoşuma gitti, ortalama 15 bin yandaş vardı, takımlarını desteklediler. Hatta maçı kaybettikten sonrasında da desteklemeye devam ettiler. Asla kimse takımına fena bir şey söylemiyordu. Doğal taraftarlarımızın maçtan sonrasında bizlere kızgın olmasını istemiyorum. Söz veriyorum, takımım performansını sahaya yüzde 100’ünü yansıtacak. Maçımıza gelen hepimiz evine mutlu dönsün isterim.”

Sumudica, Adana Demirspor galibiyetiyle ilgili de “Şu ana kadar bir şey yapmış değiliz, bir tek 3 puan aldık. Eğer Altay müsabakasını kazanmazsak, bu 3 puanın hiçbir anlamı yok.” ifadelerini kullandı.