Ekim 16, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Lucas Hernandez’e İspanya’da hapis cezası

İspanyol basınına yansıyan mahkeme sonucuna gore, “Cemiyet içinde aile içi sertlik” suçundan yargı giyen futbolcu Lucas Hernandez’in 19 Ekim’de Madrid’de mahkemeye çıkarak, kendi seçeceği İspanya’daki bir cezaevinde hapis yatması gerektiği bildirildi.

Cezaya mevzu olan olayın, Lucas Hernandez’in Atletico Madrid’de oynadığı dönemde, 3 Şubat 2017 tarihinde olduğu, Fransız futbolcunun o dönem eşi olan Amelia de la Osa Lorente ile sokakta kavga etmesi sonrasında “cemiyet içinde aile içi sertlik” suçlamasıyla her ikisi hakkında da suçlama yapıldığı açıklandı.

Bu suçlamadan dolayı “6 ay süresince uzaklaştırma” cezası alan çiftin buna karşın balayına gittiği ve dönüşte Hernandez’in Madrid havaalanında gözaltına alınıp peşinden özgür bırakıldığı kaydedildi.

İspanyol mahkemesinin, 2019 aralık ayında Hernandez hakkında 6 ay hapis cezası verdiği ve futbolcunun yapmış olduğu itirazın, geçmişte benzer bir vakadan (hanıma yönelik sertlik) yargı giymesinden dolayı reddedildiği ifade edildi.

Hernandez’in istediği bir cezaevine gönüllü olarak girişinin belirlenmesi için 19 Ekim’de mahkemeye çağırıldığı açıklandı.

Fransız defans oyuncusunun ne kadar süre hapis kalması gerektiği netlik kazanmazken, Hernandez’in avukatlarının karara itiraz için üst mahkemeye başvurdukları bilgisi paylaşıldı.

KAYNAK: NTV SPOR