Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Kılıçdaroğlu: Bir Cumhurbaşkanı niçin ülkesindeki yangınların söndürülmesini sağlayamaz?

CHP’nin toplumsal medya hesabından, ‘Bir cumhurbaşkanı niçin ülkesindeki yangınların söndürülmesini sağlayamaz’ notuyla bir videolu ileti paylaşıldı. 
Videolu mesajda, Kılıçdaroğlu’nun şu sözlerine yer verildi:
“Bir cumhurbaşkanı, orman yangınlarını önleme mevzusunda bir master planı hazırlamaktan acizse o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez. Bir cumhurbaşkanı, orman yangınlarının beşer senelik süre dilimleri içinde devamlı arttığın göremiyor, görüyor da kavrayıp önlem almıyorsa o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez.
Bir cumhurbaşkanı, küresel ısınma ile beraber orman yangınlarını artacağını bilmiyorsa, duymuyorsa, dünyada ve Türkiye’de uzmanların, ilgili kurumların yazılı uyarılarını dahi okumuyorsa o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez.
Bir cumhurbaşkanı, orman yangınlarıyla mücadeleyi yandaşı için dünyada örneği olmayan senelik ihalelerle yapıyorsa o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez.
Bir cumhurbaşkanı, yanan orman alanlarının yine kazanılması için görevi Orman Bakanlığı’na değil de Gezim Bakanlığı’na veriyorsa o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez.
Bir cumhurbaşkanı, Orman Yangınları İşçi Eğitim Merkezi’ni kapatmışsa o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez.
Bir cumhurbaşkanı, yangınların en yoğun olduğu dönemde geçici personel alımını dahi gerçekleştiremiyorsa o cumhurbaşkanı yangınları önleyemez.
Bir cumhurbaşkanı, yanan orman alanlarının yerine otel yapılmasını sağlıyorsa o cumhurbaşkanı orman yangınlarını önleyemez. Bir cumhurbaşkanı, cumhuriyetin göz bebeği olan Türk Hava Kurumu’nu işlevsiz hale getirip adeta Cumhuriyet’ten intikam almaya kalkıyorsa o cumhurbaşkanı, Cumhuriyet’in ormanlarını koruyamaz.”

Bir Cumhurbaşkanı niçin ülkesindeki yangınların söndürülmesini sağlayamaz? pic.twitter.com/hwTDZNbHnq
— CHP 🇹🇷 (@herkesicinCHP) August 5, 2021