Aralık 8, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

İlhan Palut’tan Aykut Devasa yanıtı

İttifak Tüm ortaklık Konyaspor, Süper Lig’in 9. haftasında 17 Ekim’de deplasmanda Galatasaray ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Teknik direktör İlhan Palut, Koyuncu Grup Kayacık Tesisleri’ndeki antrenman öncesi yapmış olduğu açıklamada, ulusal takımlardan dönen oyuncuların yenilenme emek harcaması yapacağını bildirdi.

Palut, İstanbul’da Galatasaray ile oynayacakları maçın zorluğuna işaret ederek, “İstanbul’a oldukca iyi savaşım edip, iyi futbol oynamaya gideceğiz. İnşallah güzel bir sonuçla dönmeyi umuyoruz. Kolay maç değil. İyi savaşım etmek, iyi bir oyun ve netice almak için İstanbul’a gideceğiz.” diye konuştu.

İlhan Palut, bir gazetecinin Başakşehir ile yolları ayrılan teknik direktör Aykut Devasa’ın takımın başına getirileceği yönündeki haberlerle ilgili sorusuna, “Kulüp resmi izahat yapana kadar haberim yoktu. Artık toplumsal medyanın bu kadar yoğun, hoyrat kullanıldığı ortamlarda çıkan hiçbir habere şaşırmıyorum. Artık doğru, yalan birbirine karıştı. Etkileniyor musunuz’ diye sormuş olacaktır olursanız, hayır etkilenmiyorum.” şeklinde cevap verdi.

Skubic: “Devamlı galibiyete oynayan bir Konyaspor var”

Yeşil-beyazlı oyuncu Nejc Skubic ise Galatasaray’a karşısında iyi maçlar oynadıklarını belirterek, bu maçta da güzel bir netice almak istediklerini kaydetti.

Takımın 8 haftadır yenilmediğini anımsatan Skubic, “Önceliğimiz devamlı kazanmak. Trabzonspor ve Alanyaspor maçında takımımız oldukça iyi bir performans sergiledi. Bu maçlarda maalesef kaleci faktörü vardı. Bu iki maçta da kaleciler üstün bir performans sergilediğinden dolayı galibiyeti elimizden kaçırdık. Devamlı galibiyete oynayan bir Konyaspor var. Bunu Galatasaray maçında da göstermek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.