Kasım 29, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Göztepe cephesinden yengi yorumu

Süper Lig’in 9. haftasında Göztepe deplasmanda karşı karşıya geldiği Kasımpaşa’yı 2-1’lik skorla yenik etti. Maçın peşinden Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro basın toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. İstekli bir oyun ortaya koyduklarının altını çizen El Maestro, “Ekip olarak iki noktada oldukca iyiydik. Arzu isteğimiz iyiydi. İyi savaşım ortaya koyduk ikili mücadelelerde iyiydik. Gidişat ve oyun karakteri iyi olduktan sonrasında her maçı alırsınız. Ekip olarak yaptığımız şey buydu ve kazandık” şeklinde konuştu.

“Sonradan giren oyuncuların performansı oldukca iyiydi”

10. haftada karşılaşacakları Trabzonspor müsabakası ile ilgili de konuşan Maestro, “Trabzonspor maçında değişik takıma karşı oynayacağız. O maçta 3-4-3, 4-4-2 mi olur net söyleyemiyorum. Hocalar takımları devraldıklarında 6 hafta yeni şeyler deneyip, neyin daha iyi bulunduğunu görmeye çalışırlar. Yeni şeyler deneyip oyuncularımı, takımımı anlayabilme fırsatını sadece yakalayabildim. İyi bir takımımız var. Bugün en mühim şey sonradan oyuna girenlerin Berkan, Tjanic, Kerim şeklinde oyuncuların oldukca iyi performans vermeleriydi. Bu şekilde devam edersek iyi şeyler olacak” açıklamasını yapmış oldu.

“Zor zamanlarda ümidimizi asla kaybetmedik”

Fena sonuçlar aldıkları zamanlarda takımın birbirine olan inancını kaybetmediğini ifade eden deneyimli teknik adam, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Futbolda denetim edebileceğimiz şeylere çalışırsınız. Sistem şeklinde, oyuncuların üstünde değiştirebileceğiniz şeyler şeklinde. Hissel olarak bakarsanız değişiklik yapmak zor olsa gerek. Talih faktörleri de vardır. Her iki ekip için de sıkıntılı şeylerdir. Mühim olan nokta Göztepe’de birbirimize inanmayı bırakmadık. Sıkıntılı zamanlarda tabloya baktığımızda aşağıda olduğumuzu görünce bile iyi sonuçlar için ümidimizi kaybetmedik.”