Aralık 3, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Galatasaray için Bakambu iddiası!

Galatasaray’ın, Beijing Guoan forması giyen golcü futbolcu Cedric Bakambu’nun temsilcileriyle görüştüğü ileri sürüldü.

Fanatik’in haberine gore, Beijing Guoan’la 31 Aralık’ta bitecek kontratını feshettiği öğrenilen 30 yaşındaki Kongolu santrfor, Avrupa’ya dönmek için çok arzuluyor. Fenerbahçe cephesi de bu transferde oldukça istekli. 

Bir dönem Türkiye’de Bursaspor forması da giyen ve hem lige hem de kupaya damga vuran golcü oyuncu, İspanya’daki Villarreal macerası sonrası 40 milyon Euro bonservis bedeliyle Çin’in yolunu tutmuştu.

Geçtiğimiz günlerde bir Fransız kanalına konuşan Bakambu, “Çin Ligi çoktan unutuldu. Orada mükemmel 4 yıl geçirdim. Deneyim kazanmamı sağlamış oldu. Ocak ayı Avrupa’ya dönme zamanı” demişti.

Pazarlık süreci başladı!

Beijing Guoan’la 31 Aralık’ta bitecek olan kontratını da feshettiği öğrenilen tecrübeli oyuncu için pazarlık süreci başladı.

İlk olarak Galatasaraylı yöneticiler, Cedric Bakambu’nun temsilcileriyle Sıkıntılı Center’da bir araya gelmiş olarak aktarma görüşmesi yapmış oldu.

Bonservisi elinde olan golcü oyuncu için imza parası talep ediliyor. Sonrasında Fenerbahçeli yöneticilerle de bir buluşma ayarlandığı, sadece Galatasaray’ın Avrupa’da devam etme ihtimalinin daha yüksek olması sebebiyle, Bakambu’nun sarı-kırmızılılara daha yakın olduğu bildirildi.

Mostafa Mohamed’in yerine düşünülüyor

Sarı-Kırmızılı yöneticilerin Bakambu’yu Mostafa Mohamed’in yerine düşündüğü ve bunu görüşmede dile getirdikleri de gelen haberler içinde.

Bu da Galatasaray’ın, 4 milyon Dolarlık satın alma opsiyonunu kullanır kullanmaz Mısırlı forveti satmaya hazırlandığı anlamına geliyor.

BAKAMBU’NUN KULÜP KARİYERİ

Ekip Maç Gol Asist

Sochaux 107 21 3

Villarreal 105 47 5

Beijing G. 87 58 21

Bursaspor 40 21 7

TOPLAM 339 147 36