Aralık 8, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Fatih Terim’in son gözdesi Polonya’dan!

Takımın yaş ortalamasını geriye çeken sarı kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim, bu kez gözünü Polonya’ya çevirdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, sürem başlangıcında büyük takımların çok da fazla cesaret edemediği bir operasyona imza attı ve takımını genç isimlerle donattı.

Morutan, Cicaldau, Assunçao, Halil Dervişoğlu ve Sacha Boey başta birçok genç yıldızı takımına kazandıran tecrübeli hoca dönem içinde da operasyona devam edecek benzer biçimde duruyor.

Polonya pazarını yakından takip eden Terim önceki yıllarda Jozwiak ve Moder’i istemişti. Sadece ortaya çıkan rakamlar yüzünden iki Polonyalı oyuncu da Premier Lig’in yolunu tutmuştu.

Fatih Terim’in Polonya’dan son keşfi ise Kacper Kozlowski… 2003 doğumlu orta saha oyuncusu Pogon formasıyla 9 maçta 3 gol attı, 2 asist yapmış oldu. Ulusal Takıma çağrıldı.

Bu durum Terim’in canını sıktı. 17 yaşındaki oyuncunun kısa zamanda büyük bir takıma aktarma olacağını düşünen tecrübeli teknik adam, yönetimden harekete geçilmesini istedi.

Terim’e nazaran Kozlowski kısa süre içinde Haaland benzer biçimde bir yıldız olacak. Zamanında Norveçli oyuncuyu elinden kaçıran Terim, aynısının Kozlowski’de yaşanmamasını istiyor.

Orta sahada hücuma dönük forma giyen Kozlowski’nin piyasa kıymeti şimdiden 5 milyon euro ve Terim kısa süre içinde fiyatının daha artacağına inanıyor.

Bu yüzden 2023’e kadar sözleşmesi bulunan futbolcuyu bir an ilkin kadrosunda görmek istiyor.