Aralık 3, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Fatih Terim, Konya planını belirledi!

Ulusal araya Rizespor galibiyetiyle giren ve yarın akşamki Konyaspor mücadelesinde seri hedefiyle sahaya çıkacak olan Sarı-Kırmızılı ekipte, ilk 11’e hemen hemen karar verilmediği öğrenildi. Fatih hocanın A planı tek forvetle adım atmak, sadece duruma nazaran çift forvet düzenine de takımını hazırladığı belirtiliyor. Terim’in, sistemden ziyade üstünde durduğu mevzu ise Konyaspor karşısında yaşanması olası bir skor üretme güçlüğü. Konya’nın fazlaca iyi bir müdafa ekibi bulunduğunu özetleyen Fatih hoca, şunları dile getirdi:

‘En dirençli takımlardan’

“Ligin en dirençli takımlarından biriyle oynayacağız. Bir kere top hep bizde kalmalı. Gol gecikebilir, asla paniğe kapılmadan, büyük bir takımın gerektirdiği olgunlukla mücadeleye sabırla, disiplinle devam etmeliyiz. En önemlisi de tempoyu biz belirlemek zorundayız. Golü bulduktan sonrasında da sahadaki duruşumuzu ona nazaran güncellemeli ve topla oynayarak dinlenmeyi de becerebilmeliyiz.”

Moskova deplasmanına saklayacak

Terim, ilk 11’le ilgili son kararını ise bu akşamki antrenmanda verecek. Savaşım gücü yüksek bir 11’le sahada olmak isteyen Fatih hoca, Ulusal takımlardan bitkin dönen bazı adları dinlendirerek, onları hafta içinde Avrupa Ligi’nde oynanacak Lokomotiv Moskova deplasmanında kullanmayı planlıyor. (Fanatik)