Ekim 16, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Erol Bulut: Yabancı sayısı özgür olmalı!

Süper Lig ve Ulusal Takımla ilgili konuşan, Gaziantep FK teknik direktörü Erol Bulut, “Stefan Kuntz’un doğru şahıs bulunduğunu düşünüyorum” dedi. Bulut, Serdar Dursun’un geçen yıl ulusal takıma çağrılması icap ettiğini söylerken, forvet hattı için yeni adların yetiştirilmesi gerektiğine vurgu yapmış oldu.

TRT Spor’un sorularını yanıtlayan Erol Bulut, Ulusal Ekip’da Stefan Kuntz seçimiyle ilgili olarak, “Stefan Kuntz’un doğru şahıs bulunduğunu düşünüyorum. Gençlerle emek harcamayı seven bir şahıs ve Türkiye’yi tanıyor. Birazcık zamana ihtiyacı var. Türkiye’yi ve Türk insanını tanıyor. Takımın arzusu, isteği, son 10 dakikadaki baskısı 90 dakikaya yayılmalı” dedi.

Türkiye’nin Letonya’yı deplasmanda 2-1 yendiği maçta ilk kez ekibe çağrılan ve karşılaşmayı da bir golle tamamlayan Serdar Dursun için ise Erol Bulut, “Serdar Dursun’un daha öncesinden Ulusal Takıma çağrı edilmesi gerekiyordu. Almanya 2. Ligi kolay bir lig değil. Darmstadt şeklinde takımda 29 gol atmak oldukca zor olsa gerek” ifadelerini kullandı.

“BURAK YILMAZ EVET KALİTELİ AMA YAŞI 35-36”

Ulusal Takıma geçen yıl Muhammet Demir’in de çağrılması icap ettiğini kaydeden Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, “Forvet bölümünde sıkıntısı var. Burak Yılmaz evet kaliteli fakat yaşı 35-36. Arkadan getirmemiz gerekiyor. Adem Büyük de değerlendirilebilirdi” diye konuştu.

“YABANCI SAYISI SERBEST OLMALI”

Yabancı kuralı mevzusunda ise Bulut, “Yabancı sayısı serbestken daha çok yerli oyuncu Avrupa’ya gitti. Bundan dolayı yerli oyuncu kendini göstermek için daha çok çalıştı. Şimdi esasen yerli oyuncu oynayacağını biliyor ve kendini zorlamıyor. Yabancı sayısı özgür olmalı” açıklamasını yapmış oldu.

Fenerbahçe’ye bu sürem başlangıcında gelen sadece takımdan ayrılmak zorunda kalan Steven Caulken içinse Erol Bulut, “Steven Caulker esasen kaliteli bir futbolcu. Karakterli de bir insan. Bizimle oldukca iyi bir çıkış yapmıştı ve haklı olarak Fenerbahçe’ye geçirme oldu. Caulker’ı geçen yıl Fenerbahçe’ye oldukca istedik fakat olmadı” dedi. 

“FENERBAHÇE’DEN TEKLİF GELİNCE DİĞERLERİNİ RAFA KALDIRDIM”

“Benden ilkin 6 ve 7. olan bir Fenerbahçe vardı” diyen Erol Bulut, “Avrupa kupalarına katılmasında payımız bulunduğunu düşünüyorum. Hedeflerimi daima en üst düzey yapıyorum. Şu anda Gaziantep FK’da 3 yıl anlaşmamın sebebi bazı şeylerin rastlantı olmadığın göstermek. İnşallah bunu buradaki tüm personelle başarırız. Hayatta pişman olduğum bir şey yok. Bir şeye karar veriyorsanız onu bilgili yapıyorsunuz. Avrupa hedefim var. Fenerbahçe’ye gitmeden ilkin de 2-3 teklif vardı. Hepimiz Fenerbahçeli olduğumu biliyordu, teklif ulaştığında öteki teklifleri rafa kaldırdım” ifadelerini kullandı. 

“YABANCI HOCALARIN NE YAPTIKLARINI GÖRDÜK”

Avrupa’ya gitme hedefiyle ilgili olarak konuşmaya devam eden Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, “İnşallah buradan Avrupa’ya giderim ve bir Türk teknik adam orada başarı göstermiş olur. Yerli hocalar niçin bu kadar yerin altına batırılıyor? Evet, yerli hocalar kendini geliştirmeli fakat bu kadar fena konumda gösterilmemeli. Buraya Prandelli, Mancini şeklinde hocalar geldi. Say Tanrı say. Ne yaptıklarını gördük. Yerli hocalara o denli sallamamak lazım” diye konuştu.