Aralık 8, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Erik ten Hag: İyi organize olamadık

UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu 5. maçında Hollanda ekibi Ajax deplasmanda karşılaşmış olduğu Beşiktaş’ı 2-1’lik skorla yenik etti.

Maçın peşinden düzenlenen basın toplantısında konuşan Ajax Teknik Direktörü Erik ten Hag, “Korner sonrasında penaltı oldu. Ondan sonra karşı ataklarda bulunduk. İkinci yarıda Haller’i oyuna aldık. Fazlaca iyi mantalite olduğundan yedekten gelip goller attı. Kazandığımız için mutluyuz. Şu anda 15 puanımız var. 18 puan alıp üstün derece elde etmek istiyoruz” diye konuştu.

Erik ten Hag ek olarak mücadelede yedek kulübesinden gelip iki gol atan Sebastien Haller’in devamlı doğru yerde durmasıyla ilgili gelen soruya, Haller’in oyun zekasından kaynaklı bulunduğunu söylemiş oldu.

Maçın ilk yarısında daha oldukça hata yaptıklarını ifade eden Hollandalı teknik adam, “İkinci yarı daha iyi oynadık. İlk yarıda hatalarımdan dolayı karşı ataklara daha çok izin verdik. İyi organize olamadık. İkinci yarıda daha sabırlı oynadık. Daha iyi talih yakaladık” şeklinde konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde hedeflerinin değişmediğini belirten Erik ten Hag, “Ajax oldukça iyi durumda. Devamlı gelişiyoruz. Maç maç bakıyoruz. Yeni kura çekimine nazaran oyunumuzu geliştireceğiz. Zor rakipler bekliyor” açıklamasında bulunmuş oldu.