Aralık 3, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Dorukhan Toköz: Avrupa’ya gitmek hayalim

Dorukhan Toköz, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde Fatih Karagümrük ile hafta sonu deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili takımın antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Genç futbolcu, her kariyerde inişler çıkışlar olabildiğini belirterek, “Son olarak şampiyonluk yaşadım da buraya geldim. Sakatlıkla ilgili hiçbir şey kalmadı, fazlaca şükür geçti. Sağolsun burada sıhhat ekibi, herhangi bir sıkıntım olduğunda ilgileniyor. İyi gidiyoruz, şampiyonluk zor bir şey. İnşallah üstesinden geliriz” diye konuştu.

“Şampiyon olduktan sonrasında Avrupa’ya gideriz”

Şu an puan farkı olarak önde olduklarını sadece ikinci yarının fazlaca daha mühim olacağını belirten Toköz, “Oldukca zor maçlar bizi bekliyor. Önümüzde de fazlaca zor maçlar var. İnşallah burada şampiyon olup ondan sonrasında sonu Avrupa olur. Burada mesaimizi tamamladıktan, şampiyonluklar gördükten sonrasında inşallah Avrupa’ya gideriz” ifadelerini kullandı.

“Hoca nerde vazife verirse oynarım”

Dorukhan Toköz, Peres’in yokluğunda savunmanın sağında vazife yapmasıyla ilgili olarak ise “Ben normalde orta saha oyuncusuyum fakat Eskişehirspor ve Beşiktaş’ta sağ bek oynadığım dönemler oldu. Benim için mevki fark etmiyor. Nerede gereksinim olursa, hoca nerede vazife verirse orada oynuyorum. Bu aralar sağ bekte gereksinim oldu, Bruno Peres sakatlanmıştı, hocam o şekilde layık görmüş oldu orada oynattı. Şu anlık bir sorun yok, hoca nerede vazife verirse orada oynarım” diye konuştu.

“Buraya adapte olmak kolay oldu”

Trabzonspor’a fazlaca kısa sürede adapte bulunduğunu kaydeden Dorukhan, “Akrabalarım de yalnız bırakmıyor. Burada ulusal takımlardan fazlaca dostum var. Buradaki ortam da fazlaca iyi. Dostlarımla birlikte arada yiyecek yiyoruz, yakın oturuyoruz, birlikte çay içiyoruz. Ortam olarak da arkadaşlık olarak da fazlaca iyi. Uyum sağlamak, eskiden tanıdığım dostlarım da olduğundan dolayı benim için kolay oldu” değerlendirmesini yapmış oldu.

“Şampiyonluk yarışında rehavete tutulmak istemiyoruz”

Trabzonspor’un şampiyonluk yarışında avantajlı durumda olması sebebiyle şampiyonluk söylemleri mevzusunda davranışlarında ölçülü olduklarını söyleyen Dorukhan Toköz şu ifadelere yer verdi:

“Söylemlerden ben fazlaca etkilendiğimizi söyleyemem. Ilk olarak işimize bakmamız lazım. Ekip arkadaşlarımızla da aramızda bu şekilde konuşuyoruz. Biz bu rehavete tutulmak istemiyoruz. Maç maç bakıyoruz. Şu sebeple her maç bizim için fazlaca mühim. O nedenle kamuoyunda fazlaca daha dikkat etmemeye çalışıyoruz. Kendi içimizde konsantremizi bozmadan devam ediyoruz. Şu sebeple biz eğer bir maç kaybedersek değişik, Tanrı korusun fena giderek değişik yorumlar yapılacak. O nedenle biz iyi giderken de fazlaca dikkat etmemeye çalışıyoruz o taraflara. Tanrı korusun bir şey olursa gene dikkat etmeden yolumuza devam edeceğiz.”

“Ben Trabzonspor’u seçtim, fazlaca güzel bir beraberlik oldu”

Dorukhan, Trabzonspor’a geçirme süreciyle ilgili olarak ise “Ben ilk sözleşmem bittiğinde Avrupa’ya gitmek istediğimi söylemiştim menajerime. O ara bir sürü takımdan teklif geldi. Hem Avrupa, hem de Türkiye içinden fakat o ara Abdullah hoca ile konuştum. O arada Abdülkadir, Uğurcan ile fazlaca konuştum. Bu yıl hocamızın şampiyonluğu fazlaca istediğini, fazlaca iyi bir ekip kuracağını, fazlaca güzel proje olacağını söylemiş oldu. Abdullah hocayla daha ilkin çalışmıştım fakat onun döneminde sakatlık yaşamıştım, yarım kalmıştı. Hoca benle bu şekilde konuşmuş olduğu için, dostlarım da aradı fazlaca güzel olacağını söylemiş oldu hepsi. Sağ olsun ben Trabzonspor’u, seçtim. Oldukca güzel beraberlik oldu. O antrenmandaki muhabbette, son olarak galip ulaştıktan sonra ben oradan geldim” ifadelerine yer verdi.

“Ulusal takıma gidip sonrasında Avrupa’ya gitmek hayalim”

Dorukhan ulusal ekip ve Avrupa hedefiyle ilgili olarak da şu ifadelere yer verdi:

“Ilkin Trabzonspor’da başarı göstermiş olup, hemen sonra önümüzde 5 ay sonrasında ulusal ekip arası var. Ondan sonrasında ulusal takıma gidip orada formayı almak. Doğal ki hepimizin hedefi ulusal ekip, orası fazlaca hususi bir yer. Oraya gitmek her insanın düşsel. İnşallah oraya da gidip, ondan sonrasında Avrupa’ya gitmek hayalim.”

KAYNAK: İHA