Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Bolu Belediye Başkanı’nın yabancıların faydalanmış olduğu bazı hizmetlere yönelik zam önergesi oylanamadı

Bolu Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı ikinci birleşimi, Özcan başkanlığında gerçekleştirildi.
Gündem maddelerinin görüşüldüğü görüşmede Özcan’ın önergesi, daha ilkin havale edilmiş olduğu Plan ve Bütçe Komisyonunca kafi araştırmanın yapılamamış olması sebebiyle eylül ayı meclis toplantısının gündemine alındı.
‘Halkın tercümanlığını yaptım’

©
İHA / FARUK ÇİDEMBolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisinde AK Partili üyelere çay fırlattıÖzcan, görüşmede yapmış olduğu konuşmada, mevzuyla ilgili komisyonun karar verebileceğini belirterek, “Ben bu mevzuyu niçin gündeme getirdim? Türkiye tartışsın diye. Bana batan bir şey mi vardı? Görevli bir yurttaş olarak söyledim bu biçim şeyleri. Bu biçim şeyleri söylerken halkın tercümanlığını yaptım” diye konuştu.
Kendisine yönelik eleştirilere tepki gösteren Özcan, şunları kaydetti:
“Gücümü halktan, cesaretimi de Tanrı’tan alıyorum. Benim partim beni iyi mi durduracak? Doğru söyledim diye benim partim beni durduracak mı? Durdurabilecek mi? İl başkanım beni kınamış. ‘Belediye bizlere kapalı.’ demiş, doğrusu Cumhuriyet Halk Partisine kapalı… Ben yemin ettim Kur’an-ı Kerim üzerine yansız bir halde, tüyü eksikleri olan yetimin hakkını koruyarak, fark yapmadan Bolu’yu yöneteceğim diye. Ben partili belediye başkanı değilim. Ben rozetimi çıkardım.”