Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Beşiktaş’tan Larin’e zamlı sözleşme teklifi!

Siyah-Beyazlılar’a 2017-18 sezonunda ABD Major Lig ekiplerinden Orlando City’den aktarma edilen Cyle Larin, ilk 3 senesinde beklentileri karşılayamamıştı. Belçika ekibi Zulte Waregem’e kiralanıp yine Beşiktaş ’a geri döndükten sonrasında teknik direktör Sergen Yalçın tarafınca sol kanat hattında görevlendirilen Kanadalı futbolcu, kariyerinin en iyi sezonunu yaşamıştı. Kara Kartal’ın geçen dönem elde etmiş olduğu çifte kupaya 22 gol ve 5 asistlik katkı meydana getiren Larin’in, sürem sonunda bitecek olan kontratı için istediği yüksek zam talebi kabul görmedi. Mevcut dönemde Beşiktaş’tan senelik 1.6 milyon Euro kazanan tecrübeli futbolcu, menaceri vesilesiyle kulüpten 2.5 milyon Euro’dan yeni sözleşme talep etti. Bu isteğe 1 milyon 650 bin Euro’luk geri dönüş meydana getiren idareciler, oyuncunun negatif tutumu sonrasında son bir hamleye imza attı.

Ocak’ta elden kaçabilir

Beşiktaş Yönetimi, bu sürem 6 maçta bir gol ve 1 asistlik performans sergileyerek beklentilerin altında kalan oyuncuya son olarak 1.8 milyon Euro’dan 2+1 senelik sözleşme önerdi. Kanadalı futbolcunun, menaceri vesilesiyle gelen teklifi değerlendirmeye almış olduğu kaydedildi. Tecrübeli oyuncudan teklifine cevap bekleyen yönetim, eğer 1 Kasım’a kadar Larin’le antak kalma sağlayamazsa, Bosman Kuralı gereği Ocak ayında yeni sürem için başka bir takıma imza atma hakkı elde edecek Larin, sezonu kulübede tamamlayacak.

“Kabul etmezse yolu açık olsun”

Dorukhan Toköz’le de geçen sürem benzer bir süreç yaşayan Beşiktaş Yönetimi, kulübün mali şartlarını göz önünde bulundurarak bu mevzuda asla ödün vermemişti. Aynı tutumu Larin için de sürdüren Başkan Ahmet Nur Çebi, geçen hafta mevzuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, “Cyle Larin’in ücretiyle ilgili konuşuyoruz. Bana nazaran yüksek istedikleri. Bizim verdiğimiz tutarı kabul etmiş olduğu takdirde el ele kol kola devam edeceğiz. Eğer olmazsa yolu açık olsun. Dorukhan örneğindeki şeklinde” sözlerini sarf etmişti. (Fanatik)