Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Avcı’dan Hamsik’e; Seninle çalıştığım için oldukca şanslıyım!

Göztepe’yi deplasmanda 1-0 yenik ederek zirvede yerini korumuş olan Trabzonspor’da oyuncuların yaptıkları fedakarlıklar ön plana çıktı. Sakatlığını yeni atlatıp takımla taktik idman yapmadan oynayan Marek Hamsik, 4.5 saatlik tayyare yolculuğunun arkasından 3 saat sonrasında sahaya çıkan Cornelius, kas ağrılarına karşın oynayan Dorukhan ile Abdülkadir Yaşam ve kafasına üç dikiş atılan Hugo’nun maçı tamamlaması ne kadar istekli olduklarını gösterdi.

Karşı karşıya gelme öncesi teknik direktör Abdullah Avcı’nın Hamsik ve Cornelius ile yapmış olduğu görüşmenin detaylarına ulaşıldı. Tecrübeli hocanın iki oyuncuya da durumunu sordurulmuş olduğu ve oynamak istedikleri yanıtını almış olduğu öğrenildi.

TAKIMIN EN ÇOK KOŞAN İSMİ HAMSİK

Hamsik’e, “Seni 35-40 dakika düşünüyorum” diyen Avcı, kendisini memnun eden bir cevap aldı. 34 yaşındaki futbolcu, “Hocam, ben ilk 11’de oynamak isterim. Bunun için hazırım” dedi. Bu sözler üstüne 11’de başlamış olan ve 90 dakika vazife yaparak 12.5 km ile takımının en oldukca koşan adı olan Slovak oyuncunun bu özverisi hocasını mutlu etti. Avcı karşı karşıya gelme sonrası Hamsik’e, “Senin şeklinde ustalaşmış bir oyuncu ile çalıştığım için oldukca şanslıyım. Yakaladığımız başarının mühim bir parçasısın” dedi.