Aralık 6, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan: Golcü yetiştiremiyoruz

TFF 1. Lig’de üst üste iki kez gol krallığı yaşayan ve kariyeri süresince 278 gol atan eski golcü Taner Demirbaş, Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi’nde ALFA’da eğitim gören forvet oyuncularına üç gün süresince hususi şut antrenmanları yaptırıp onlara tecrübelerini aktardı.

“Golcü yetiştiremiyoruz”

Türkiye’nin son yıllarda iyi kaleciler yetiştirdiğine dikkat çeken Başkan Seyit Mehmet Özkan, “Futbolun meyvesi gol. Eğer maçlarda gol olursa üç puan alıyorsunuz gol eğer olmazsa bir puan alıyorsunuz. Gol atmak devletimizde de dünyada da oldukça zor. Son yıllarda iyi kaleciler yetiştiriyoruz maalesef golcü yetiştiremiyoruz” dedi.

“Taner hoca futbol ünlüsü bir isim”

Taner Demirbaş’ın ALFA’da eğitim gören forvet oyuncuları ile üç gün süresince birebir emek harcamalar yaptığını aktaran Başkan Özkan, “Taner Demirbaş, informasyon ve tecrübelerini bizim sporcularımıza aktardı. Kendisine oldukça teşekkür ediyoruz. Taner hoca futbol ünlüsü bir isim. Futbolun emekçisi olup hem de meşhur olunca bazı kişilerde boylar falan artıyor fakat bunlar Taner hocada yok. Türk futbolu için golcüler yetiştireceksek bu işi iyi meydana getiren antrenörlere ihtiyacımız var” diye konuştu.

“Bu şekilde örneklerin çoğalması lazım”

Altınordu’nun misafiri olan Taner Demirbaş da, “Unutulmamak bir yerlerde hatırlanmak güzel. Altınordu’nun iyi mi bir yer bulunduğunu hepimiz biliyor. Dışarıdan konuşuluyor fakat içine girip buranın ruhunu ve kapasitesini daha rahat anlıyorsunuz. Buradaki görkemli tesisleri bizzat yerinde görmek oldukça mükemmel bir duygu. Eskiden futbol oynamış biri olarak, gençlere bir şeyler vermek beni oldukça mutlu ediyor. Bu şekilde örneklerin çoğalması lazım” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AJANSSPOR