Aralık 8, 2021

Son Dakika

Dünyadan Haberler

Ali Şansalan hakkında kabahat duyurusu

Ankara’da Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği (HUFEDER) üyeleri, Trabzonspor-Fenerbahçe futbol müsabakasını yöneten yargıcı Ali Şansalan hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

Ankara Adliyesi’ne gelen Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği (HUFEDER) üyeleri, yargıcı Ali Şansalan hakkında kabahat duyurusunda bulunmuş oldu. Kabahat duyurusu sonrası izahat icra eden, HUFEDER Genel Sekreteri Ali Alper Alpoğlu, karşılaşmada yaşandığı iddia edilen yargıcı hatalarına ilişkin olarak tüm kamuoyunu tepki göstermeye çağrı etti. 3 Temmuz’dan itibaren saha haricinde da Fenerbahçe’nin mağdur edildiğini söyleyen Alpoğlu, daha ilkin de Şansalan hakkında kabahat duyurusunda bulunulduğunu beyan etti.

“TÜM CAMİALARI TEPKİ VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Alpoğlu, yargıcı hatalarının ileride öteki kulüpleri de mağdur edebileceğini söyleyerek, tüm camiaları bu duruma tepki vermeye çağrı etti. Alpoğlu, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Tüm futbol kamuoyunu, yalnız Fenerbahçeliler değil tüm kulüpleri, biz buna tepki vermeye çağrı ediyoruz. İnşallah savcılık makamında bununla ilgili soruşturma derinleştirilecek. Bizim burada rahat bir yargıcı hatası sebebiyle yapmış olduğumuz bir kabahat duyurusu yok. Müsabakalarda hakemler elbet hata yapabilir, bunu bilmiyor değiliz. Yalnız 3 Temmuz’dan beri saha haricinde oldukca ciddi bir halde Fenerbahçe kulübünü mağdur edilmesi sonucunda eylemler olmuştur. Aynı yargıcı Ali Şansalan’a geçen yıl Konyaspor müsabakasında gene bir kabahat duyurusunda bulunulmuştu. Biz inanıyoruz ki bu yargıcı yarın bigün bir başka camiayı da mağdur edecektir. Bir tek bu yargıcı değil başka bir yargıcı de başka bir camiayı mağdur edebilir. Biz artık buna bir dur denmesi gerektiğine inanıyoruz. Tüm futbol kamuoyunda Fenerbahçeli, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Trabzonsporlusunu artık bu futbolun sahada oynanması için mücadeleye, yapmış olduğumuz bu kabahat duyurusuna çağrı ediyoruz.”