Haber346

Lahmacun Yedikten Sonra Rahatsızlanan 17 Öğrenci ve 1 Öğretmen, Hastaneye Kaldırıldı

SİVAS‘ta lahmacun yedikten sonra rahatsızlanan 17 ortaokul öğrencisi ve 1 öğretmen, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Ahmet Turan Gazi Mahallesi’nde bulunan Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda eğitim gören 17 öğrenci ve 1 öğretmen, öğleden sonra kentte bulunan bir lokantadan lahmacun sipariş etti. Ancak bir süre sonra öğrencilerde mide bulantısı ve kusma gibi şikayetler ortaya çıktı. Okul yönetiminin haber […]

Lahmacun Yedikten Sonra Rahatsızlanan 17 Öğrenci ve 1 Öğretmen, Hastaneye Kaldırıldı
17 Kasım 2019 - 14:27 'de eklendi.

SİVAS‘ta lahmacun yedikten sonra rahatsızlanan 17 ortaokul öğrencisi ve 1 öğretmen, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Ahmet Turan Gazi Mahallesi’nde bulunan Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda eğitim gören 17 öğrenci ve 1 öğretmen, öğleden sonra kentte bulunan bir lokantadan lahmacun sipariş etti. Ancak bir süre sonra öğrencilerde mide bulantısı ve kusma gibi şikayetler ortaya çıktı. Okul yönetiminin haber vermesiyle bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. 17 öğrenci ve 1 öğretmen ambulanslarla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alınan öğrenciler ve öğretmenin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri, lahmacun satışı yapan iş yerinden, incelemek üzere numune aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER