Haber346

75 Yataklı Suşehri Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı

SİVAS’ın Suşehri ilçesinde yapımı tamamlanan 75 yataklı devlet hastanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Suşehri’nde 33 milyon bedelle yapılan 75 yataklı devlet hastanesi hizmete açıldı. Düzenlenen törene Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel katıldı. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas’taki verilere baktığımız zaman dünden […]

75 Yataklı Suşehri Devlet Hastanesi Hizmete Açıldı
13 Kasım 2019 - 14:10 'de eklendi.

SİVAS’ın Suşehri ilçesinde yapımı tamamlanan 75 yataklı devlet hastanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Suşehri’nde 33 milyon bedelle yapılan 75 yataklı devlet hastanesi hizmete açıldı. Düzenlenen törene Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel katıldı.
Törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas’taki verilere baktığımız zaman dünden daha iyiyiz ama Sivas’ta son zamanlarda yapılan hizmetleri itibarsızlaştırma çabası var yani yapılma şeklinden usulünden yerinden binanın şekline kadar değerli arkadaşlar bunlar zor ortaya çıkıyor. 33 milyon lira para çok yüksek bir rakam. Suşehri’nin nüfusuna baktığımız zaman potansiyeline baktığımız zaman bu tam 200 bin nüfusluk bir yerleşim yerinde olabilecek bir hizmet binası. Burası 75 yataklı VIP odalar, nitelikli odalar ve baktığımızda 215 çalışanla hakikaten Suşehri güzel bir hizmeti bünyesine kazandırmıştır” dedi.
AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, “Hedefimiz herkesin sağlık hakkının korunduğu ihtiyaç halinde herkesin kaliteli sağlık hizmetine kolayca erişebildiği bir Türkiye’ye sahip olmaktı. Bu hedefe ulaşabilmek içinde çok büyük adımlar attık. Suşehri’nde uzman hekim 2002’de 8 taneydi şimdi 14 tane var. Suşehri’nde 2002’de pratisyen hekim 6 taneydi şimdi 27 tane var çeşitli uzmanlıklarda doktorlarımız var” diye konuştu.
Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel ise,”Hep birlikte açılışını yapacağımız bu hastanemiz kelkit vadisinin salık merkezi olacaktır. Suşehri Devlet Hastanesi Suşehri’nin değil bölgenin hastanesi konumundadır” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından hastanenin açılışı gerçekleştirildi. Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler hastanede incelemede bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER