Haber346

Uçmaz ve Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz ve ekibi ziyaretlerini sürdürüyor. Üye çalışmalarının yanı sıra STK ziyaretlerine önem veren Uçmaz ve ekibi, Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, STSO Kadım Girişimciler Kurulu ve mahalle muhtarlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hakan Demirgil’i ziyaretinde konuşan Uçmaz, “Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal […]

Uçmaz ve Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor
22 Eylül 2019 - 14:40 'de eklendi.

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz ve ekibi ziyaretlerini sürdürüyor.
Üye çalışmalarının yanı sıra STK ziyaretlerine önem veren Uçmaz ve ekibi, Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, STSO Kadım Girişimciler Kurulu ve mahalle muhtarlarını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Hakan Demirgil’i ziyaretinde konuşan Uçmaz, “Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen “Ahilik Haftası” bu yıl 32.cisi düzenleniyor. Modern yaşamı düzenleyen kuralların temeline baktığımızda Ahiliğin izlerinin bugün de devam ettiğini görmekteyiz. Bu da bizlere, Ahiliğin, çağlar üstü bir değerler sistemi olduğunu açıkça göstermektedir. Nitekim, Mesleki örgütlenmeler, üretici ve tüketici hakları, ürün ve hizmet standartları, kalite kontrol, çıraklık-kalfalık-ustalık gibi mesleki uygulamalar Ahiliğin günümüze uyarlanmış hallerinden sadece bir kaçıdır” dedi.
Uçmaz, Tesviyeciler Odası Başkanı Hakan Demirgil ve tüm üyelerinin Ahilik Haftasını kutlayarak Türk Bayraklı plaketi takdim etti.
Diğer ziyaret ise İYİ Parti Merkez İlçe kadın yöneticilerinden TSO Kadın girişimciler kuruluna ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette konuşan Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Z.Çiğdem Özdemir, İş dünyasında, kamuda, siyasette yer alan herkesi, toplumsal cinsiyet eşitliğine öncelik vermeye davet ediyoruz. Kadına yönelik şiddet ile kadının eğitime, çalışma hayatına ve siyasete katılımındaki engeller sadece kadın sorunu değil, “toplum sorunu”dur. Ortak amacımız, nüfusun yarısını oluşturan kadınları diğer yarısı ile eşit konuma getirmek için çözümler geliştirmek olmalı. Çalışma yaşamı başta olmak üzere her alanda çeşitlilik önemli çünkü farklılıklar engel değil, başarı demek. Cinsiyet eşitliği sağlanmış bir çalışma yaşamının çok daha demokratik, rekabetçi ve başarılı olacağına inanıyoruz. Siyasetin kadınların potansiyeline, enerjisine ve bakış açısına ihtiyacı var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER