Haber346

Sivaslı Kadınlar ‘Tekstil Atölyesi’ Projesi İle Meslek Sahibi Olacak

ORTA Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2017 Yılı Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı açıklandı. Programda Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ‘Kadınlar Tekstil Atölyesi’ projesi hibe desteği almaya hak kazandı. Proje için Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile ORAN yetkilileri arasında sözleşme imzalandı. 300 bin 50 liralık bütçe ile hayata geçirilecek proje için ORAN […]

Sivaslı Kadınlar ‘Tekstil Atölyesi’ Projesi İle Meslek Sahibi Olacak
07 Temmuz 2018 - 17:44 'de eklendi.

ORTA Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2017 Yılı Kentsel ve Sosyal Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı açıklandı. Programda Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan ‘Kadınlar Tekstil Atölyesi’ projesi hibe desteği almaya hak kazandı. Proje için Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile ORAN yetkilileri arasında sözleşme imzalandı.

300 bin 50 liralık bütçe ile hayata geçirilecek proje için ORAN tarafından 225 bin 37 liralık hibe desteği sağlanacak. Proje iştirakçisi Sivas İl Özel İdaresi ise 75 bin 12 liralık eş finansman sağlayacak. İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, proje ile Sivas’ta yaşayan 18-40 yaş arasındaki 100 kadına konfeksiyon makineleri kullanımına yönelik eğitim verileceğini belirterek bu doğrultuda dezavantajlı kesimlerin sosyal hayata dahil olmalarına katkıda bulunulacağını söyledi.

Savaşçı, “İl merkezimizde belirleyeceğimiz iki alanda 3 adet tekstil üretim bandı oluşturarak kursiyerlerimize uygulamalı eğitim vereceğiz. İŞKUR ile işbirliği yaparak gerçekleştireceğimiz bu çalışmada kursiyerler İŞKUR kayıtları üzerinden eğitime dâhil olacaklar. Bu kursu tamamlayan kadınlarımız daha sonra hem istihdam edilerek ev ekonomilerine, hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaklar” dedi.

Savaşçı, gelecek günlerde kurs takviminin planlanacağını dile getirerek, projenin tekstil üretim bantlarının kurulması ile birlikte bu yıl uygulamaya geçirileceğini kaydetti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER