Haber346

Yanan Ormanlık Alana 35 Bin Fidan Dikilecek

SİVAS’ın Koyulhisar ilçesine bağlı Ortaseki köyünde geçen yıl meydana gelen yangında, tahrip olan orman örtüsünün yerine 35 bin fidan dikilecek. Koyulhisar’ın Ortaseki köyünde geçen yıl meydana gelen yangında tahrip olan orman örtüsünün yerine, 11 Kasım tarihinde ülke genelinde yapılacak 11 milyon adet fidan dikimi etkilinliği kapsamında 35 bin adet fidan dikilecek. Koyulhisar Kaymakamı Çağlar Partal, […]

Yanan Ormanlık Alana 35 Bin Fidan Dikilecek
14 Ekim 2019 - 20:56 'de eklendi.

SİVAS’ın Koyulhisar ilçesine bağlı Ortaseki köyünde geçen yıl meydana gelen yangında, tahrip olan orman örtüsünün yerine 35 bin fidan dikilecek.
Koyulhisar’ın Ortaseki köyünde geçen yıl meydana gelen yangında tahrip olan orman örtüsünün yerine, 11 Kasım tarihinde ülke genelinde yapılacak 11 milyon adet fidan dikimi etkilinliği kapsamında 35 bin adet fidan dikilecek. Koyulhisar Kaymakamı Çağlar Partal, 35 bin fidanının dikileceği alanda incelemelerde bulundu. Kaymakam Partal yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl üzücü bir yangın olayı sonucu Ortaseki köyünde önemli bir orman örtüsü tahrip olmuştur. Bu tahribatın giderilmesi amacıyla 35 bin adet fidan dikimi işlemini bu alana planlamış bulunmaktayız. Koyulhisarlı vatandaşlarımızı etkinliğe katılarak yeşil alanlar oluşturma anlamında bizlerle birlikte olmalarını istiyoruz. Bunun için bütün vatandaşlarımızı 11 Kasım’da Ortaseki köyüne bekliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER