Haber346

Yetim Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi

SİVAS Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliği ile Sivas’taki yetim çocuklar için piknik düzenlendi. Paşabahçe mesire alanında planlanan pikniğe, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, İHH Şube Başkanı Ahmet Çakmak, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım […]

Yetim Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi
07 Ekim 2019 - 14:55 'de eklendi.

SİVAS Belediyesi, Hayat Ağacı Derneği ve İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliği ile Sivas’taki yetim çocuklar için piknik düzenlendi.
Paşabahçe mesire alanında planlanan pikniğe, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, İHH Şube Başkanı Ahmet Çakmak, Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Yardımcısı Mustafa Ağırsoy ile çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Paşabahçe mesire alanındaki piknikte yetim çocuklar gönüllerince eğlendi. Çeşitli oyunlar oynayan yetim çocuklara, il protokolü de ‘halat çekme’ oyununda eşlik etti.
İHH Şube Başkanı Ahmet Çakmak, yetim çocukları sevindirmenin önemine değinerek, programın düzenlenmesine katkılarından dolayı Sivas Belediyesi ve Hayat Ağacı Derneğine teşekkür etti.
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Paşabahçe mesire alanında yetim çocuklara yönelik düzenlenen piknikte olmaktan dolayı memnuniyetini belirterek, daha önceden planlanan başka bir programı sebebiyle etkinliğe katılamayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in selamını iletti.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Türkiye’nin geleceği olan çocuklara değer verilmesi, onlara yönelik bir etkinlik planlaması sebebiyle Sivas Belediyesi, IHH ve Hayat Ağacı Derneğinin anlamlı bir program yaptığını söyledi.
İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, şehirleşmenin ve teknolojinin ilerlemesine rağmen insanların giderek yalnızlaştığı bir ortamda bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyledi.
Paşabahçe mesire alanında düzenlenen piknikte, yetim çocuklar ve ailelerine yemek ikram edildi. Çeşitli yarışmaların düzenlendiği programda aileler, çocukları ile birlikte güzel bir gün geçirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER