Haber346

Diyarbakır’da Nöbet Tutan Annelere Sivas’tan Destek

Sivas’ta, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır‘da evlat nöbeti tutan annelere destek olmak için basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına yaklaşık 50 kadın katıldı. Grup adına basın bildirisini okuyan Kübra Yaraş, “Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz. Tarih, Diyarbakır’daki […]

Diyarbakır’da Nöbet Tutan Annelere Sivas’tan Destek
25 Eylül 2019 - 15:21 'de eklendi.

Sivas’ta, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocukları için Diyarbakır‘da evlat nöbeti tutan annelere destek olmak için basın açıklaması yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına yaklaşık 50 kadın katıldı.
Grup adına basın bildirisini okuyan Kübra Yaraş, “Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz. Tarih, Diyarbakır’daki anneleri ve teröre meydan okuyan direnişlerini saygı ile yazacaktır. Bulundukları şehirlerde, siyasi ve toplumsal yalnızlaştırılma dahil, her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesini isteyen anneler, başka canlar yanmasın diye çıktıkları yolda inşallah zafere ulaşacaklardır. Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde, tarifi imkansız acılara şahit oluyoruz. ‘Evladımın ölüsüne bile razıyım’ diyen annelerin masum ve insani direnişinin yanında olmak, hepimizin boynunun borcudur. Bizler Edirne’den Kars’a, tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının ‘etiketi olmaz’ diyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyunu Diyarbakır’daki annelerin yanlarında olmaya davet ediyoruz. Ülkemizin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır topyekun mücadele içerisindeyiz. Vatan uğruna verdiğimiz şehitlerin kanı, evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hala kurumadı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER