Haber346

Gazilerin Sosyal Hakları İyileştirilsin Çağrısı

SİVAS Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, gazilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda çağrıda bulundu. Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, “Bu vatan topraklarına kanlarını akıtarak şanlı tarihimize destanlar yazdıran, vatanını, bayrağını ve kutsal saydığı tüm değerleri korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın […]

Gazilerin Sosyal Hakları İyileştirilsin Çağrısı
21 Eylül 2019 - 16:54 'de eklendi.

SİVAS Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, gazilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda çağrıda bulundu.
Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanı Mustafa Hızal, “Bu vatan topraklarına kanlarını akıtarak şanlı tarihimize destanlar yazdıran, vatanını, bayrağını ve kutsal saydığı tüm değerleri korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri, milletimizin kıvanç kaynağıdır” dedi.
Gazilerin devletin bölünmez bütünlüğü için uzuvlarının bir parçasını vatan için feda ettiğini, söyleyen Hızal, sosyal haklar konusunda gerekli iyileştirmelerin yapılmasını beklediklerini belirterek şöyle dedi:
“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gazilerimizin sosyal haklarının yükseltilmesi için bazı iyileştirmeler yapmasını bekliyoruz. Kamuda çalışan gazilerimizin, yeni çıkarılan bir kanunla ikinci emekli olabilmesi için, maluliyetimize bakılmaksızın yaş sınırının beklenmesi konusundaki yasal düzenlemenin yapılmasını talep ediyoruz. Gazi çocuklarımız üniversite okumalarına rağmen iş bulamamalarından dolayı sosyal ve ekonomik olarak zor durumda kalıyor. Bu sebeple İŞKUR üzerinden kamuya işçi ve memur alımlarında kriterleri uyan çocuklarımıza kontenjan hakkı verilmesi gazilerimizin sorunlarına çözüm olacaktır. Geçtiğimiz aylarda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığımızın 5510 sayılı kanunda yapılan değişiklikle vazife malulü gazilerimizin özel hastanelerden faydalanmaları kaldırılmıştır. Bu mağduriyetimizin çözülmesini talep ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda şehit ailelerimize, kamuda vefat eden ailelere ve taksicilere verilen binek araçlarda ÖTV indiriminin gazilerimize de uygulanmasını talep ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER