Haber346

STSO Başkanı Eken: Beni İlgilendiren Üyelerimiz ve Sivas

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Eylül ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Ben üyelerimizle sürekli bir aradayım. Sorunlarını sıkıntılarını görüyor çözüm için çalışıyorum. Beni ilgilendiren üyelerimiz, üyelerimizin sıkıntılarıdır” dedi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi. STSO Meclis Salonunda gerçekleşen […]

STSO Başkanı Eken: Beni İlgilendiren Üyelerimiz ve Sivas
15 Eylül 2019 - 13:11 'de eklendi.

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Eylül ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Ben üyelerimizle sürekli bir aradayım. Sorunlarını sıkıntılarını görüyor çözüm için çalışıyorum. Beni ilgilendiren üyelerimiz, üyelerimizin sıkıntılarıdır” dedi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi. STSO Meclis Salonunda gerçekleşen toplantı gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu çalışmaları hakkında Meclis Üyelerini bilgilendirdi.
Konuşmasına Diyarbakır’da sivillere yönelik yapılan terör saldırısında şehit olanlara rahmet dileyerek başlayan Eken, “Diyarbakır’da, terör örgütü mensuplarınca önceden yola döşenen el yapımı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 7 kişi şehit oldu. Hain saldırıda şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Her türlü terörü lanetlediğimizi bir kez daha Meclisimizde bağırarak isyan ederek söylüyoruz’ dedi.
Eylül ayı faaliyetleri hakkında bilgiler veren Eken, “Ağustos ayında Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürü Mehmet Yurdal Şahin, davetimiz üzerine Sivas’a gelerek üyelerimize, teşviklerin şuan ki durumu, eski ve yeni gelişmelerle ilgili bilgiler verdi. Çok verimli bir toplantı oldu. Ve artık Ankara’da teşviklerle ilgili birinci derecede bir muhatabımız var. Genel müdürümüzün, Odamızın daveti ile gelmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Çünkü Odamız öncülüğünde bu tür organizelerin yapılması hem Türkiye’deki diğer odalara örnek oluyor hem de ilimizde öncülük yaptığımızı bir kez daha herkese göstermiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.
‘İCRAAT YAPMAMIZ LAZIM’
Eken, mecliste yer alan üyelerin kendilerinin gelmediğini, diğer üyeler tarafından seçilerek gönderildiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:
“Ne ben kendim geldim buraya ne de siz değerli arkadaşlar. Üyeler gönderdi sizi, niye git benim adıma takip et, benim adıma git konuş, dinle bana bilgi ver, diye. Bunu üyelerimiz için sorunların çözümü noktasında kullanmamız gerekiyor. 69 Meclis üyesiyiz ve bizleri üyeler seçti. 69 meclis üyesi sadece burada beraberiz. Onun dışında beraberliğimiz yok. Muhalefet, karşı grup benim böyle bir derdim yok. 15 aydır konuştuğumuz 3-4 konu var. Fuar kongre merkezi devri, solucan fabrikası niye kuruldu. Başka bir şey yok. 3-4 aydır başka konu yok, önerileri sunalım farklı konular konuşalım. Oturduğun yerde ayda 1 gelip hesap sormak çok kolay. Üyelerinizi ziyaret ettiniz mi? Üyelerinizle toplantı yaptınız mı? Kahvaltı yaptınız mı? Bu toplantılara başkanı çağırdınız mı? Başkanı çağırın istişare edelim, sorunlar varsa çözelim. Sonrada deyin ki başkan üyelerimizle toplantı yaptık, neler söylediler, Sivas için bir şey yapmıyormuşsun desinler. Bunları konuşalım bende kendime çeki düzen vereyim. Yanlış yapıyormuşum diyeyim. Sizlerin haberiniz yok ben üyelerinizle sürekli bir aradayım. Seçmenlerinizin Yüzde 80’i ile evde, toplantıda, ziyarette, cenazede sürekli birlikteyiz, beni görüyorlar sorun yok. 3 komite başkanı sorunları tespit edecek bize iletecek bizde gerekeni yapacağız. Akaryakıtçıların sorunu vardı 24 saat içinde çözdük. Hangi sektörün sorunu var biz ilgilenmedik? Ticaret ve Sanayi olarak 69 meclis üyesi Sivas’ta yapılacak her işten sorumlusunuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. üyelerimizin Sivas’ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor.”

Koyulhisar ilçesinde ziyaret yaptıklarını ifade eden Eken, “Koyulhisar ilçesinde üyelerimizle bir araya gelerek sorun ve sıkıntıları yerinde dinledik. Sırada Gürün ilçemiz var. 69 meclis üyemizin hepsini arayarak programa davet ediyoruz. Gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Koyulhisar’da ki gezimiz çok güzel oldu çok anlamlı oldu. Oradaki insanlarımızla bir araya geldik. Eğriçimen Yaylasına gittik gördük. Oranın tanıtımı içinde her gittiğimiz yerde anlatıyoruz, resimlerini paylaşıyoruz. İlçelerimiz bizim için kıymetli, her ilçemiz bizim kıymetli” dedi.
Eken, konut kredilerinde yapılan faiz indirimleriyle ilgili açıklamalar yaparak bankaların da indirimler yapması gerektiğini açıkladıklarını, ayrıca Odanın gelecek vizyonunun belirlenmesi için çalışmalar yapıldığını ve ortak akılla verilen kararın hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.
4 Eylül kutlamalarının şehrin tanıtımı açısından önemli olduğuna vurgu yapan Eken sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Odamız 100 etkinlik içerisinde 5 önemli projeye imza attı. Anadolu Ateşi, Kutsi ve Bülent Serttaş konseri, Genel Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Sivas ve Kongre Müzesini ziyaretleri, TİM Başkanımız İsmail Gülle’nin Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ile Sivas’ta Ağustos ayı İhracat Rakamlarını açıkladı. Odamız 5 proje ile gücünü göstermiştir. TİM Yönetim Kurulu Odamızı ziyaret ederek ilimizden ayrıldılar. 100. yıl etkinlikleri kapsamında Vali Salih Ayhan’ın yoğun çaba sarf etti, mücadele verdi. Ben Sayın valimize vermiş olduğu desteklerden ötürü odamız adına çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanımıza katkıda bulunan tüm halkımıza ve tüccarlarımıza teşekkür ediyorum.”
‘HERKESİN DERDİ BİZİM DERDİMİZ’
Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının (STSO) her platformda temsil edildiğini ve tanıtımının yapıldığını ifade eden Eken, “Sivas ticaretinin gelişmesi için her türlü tedbirleri alıyoruz. Burada iş adamlarıyla bir araya geliyoruz, başka illerdeki iş adamlarıyla görüşüyoruz, onları davet ediyoruz biz gidiyoruz. Odamız Sivas’ta çok güzel temsil ediliyor. Bunu da üyelerimize soracaksınız onlardan dinleyeceksiniz. Ben üyelerimiz için seçildim. Beni ilgilendiren üyeler, üyelerin sıkıntıları ve Sivas’tır. Üyelerimin ekonomik daralmaları. Herkesin derdi bizim derdimiz. Medikal grubunun derdi de beni sanayi grubunun derdi de benim derdim. Sizlerden gelmese bile fark ettiğimiz, gördüğümüz sorunların çözümü konusunda hemen harekete geçiyoruz. Biz bu gemide kaptanlık ediyorsak sorun hepimizin sorunudur. Sizden ne talep gelirse bizim için kıymetlidir. Hangi meclis üyemiz bize bilgilendirme yaparsa başımızın tacıdır. Ciddiye alırız takip ederiz’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER