Haber346

Sivas’ta, Demokrasi ve Milli Birlik Konferansı

SİVAS‘ta ‘Demokrasi ve Milli Birlik’ konulu konferans düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen konferansa Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Bozkuş konuşmacı olarak katıldı. Bozkuş, konferansta FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimini, bunu ortaya çıkartan din, devlet ve siyaset ilişkilerini, demokrasi, insan hakları ve milli birlik konularını ele […]

Sivas’ta, Demokrasi ve Milli Birlik Konferansı
15 Eylül 2019 - 13:22 'de eklendi.

SİVAS‘ta ‘Demokrasi ve Milli Birlik’ konulu konferans düzenlendi.
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda düzenlenen konferansa Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Bozkuş konuşmacı olarak katıldı. Bozkuş, konferansta FETÖ ve 15 Temmuz darbe girişimini, bunu ortaya çıkartan din, devlet ve siyaset ilişkilerini, demokrasi, insan hakları ve milli birlik konularını ele aldı.
Millet iradesini hedef alan bütün darbelerin kötü ve kabul edilemez olduğunu belirten Bozkuş, bununla birlikte toplumdaki siyasi kutuplaşmalar ve çatışmalar yüzünden sivil hükumetleri devirmeye yönelik 27 Mayıs, 12 Eylül gibi darbelerin yaşandığını kaydetti. Siyasi tarihte silahını doğrudan millete çeviren tek darbe girişiminin ise 15 Temmuz olduğunu belirten Baykuş, milletin topyekun direnişi sayesinde bunun anında reddedilip sonuçsuz kaldığını ifade etti.
Konferansın sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun, Bozkuş’a Türk Bayrağı plaketi takdim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER