Haber346

STSO Başkanı Eken, Yatırım İmkanlarını Ve Teşvikleri Anlattı

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas’ta düzenlenen Orta Anadolu Ekonomi Forumu programında katıldığı ‘Orta Anadolu Bölgesi’nde Ekonomi, Sanayi ve Büyüme’ konulu oturumda, teşvikler ve yatırım konusunda hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nda TSO Başkanı Mustafa Eken, ‘Orta Anadolu Bölgesi’nde Ekonomi, Sanayi ve Büyüme’ konulu oturumda […]

STSO Başkanı Eken, Yatırım İmkanlarını Ve Teşvikleri Anlattı
06 Eylül 2019 - 18:49 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas’ta düzenlenen Orta Anadolu Ekonomi Forumu programında katıldığı ‘Orta Anadolu Bölgesi’nde Ekonomi, Sanayi ve Büyüme’ konulu oturumda, teşvikler ve yatırım konusunda hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nda TSO Başkanı Mustafa Eken, ‘Orta Anadolu Bölgesi’nde Ekonomi, Sanayi ve Büyüme’ konulu oturumda Sivas’a yatırım imkanlarını ve teşvikleri anlattı. Sivas’ın bir çok konuda Türkiye’de öncü il olduğunu ancak tanıtım konusunda yetersiz kalındığına dikkat çeken Başkan Eken, “Sivas tarımsal üretimde ülkemizde önemli düzeyde üretim yapmaktadır. Sivas bal üretiminde Türkiye’de 2’nci sıradadır. Türkiye’nin en kaliteli kayısısı Malatya derler ama Gürün’den yetişir. En kaliteli domates Koyulhisar’da üretilir. Türkiye’nin en büyük hayvan pazarı Şarkışla’da kurulur. Daha sayamadığımız yüzlerce çeşidimiz var. Çok güzel kaynaklarımız var ancak tanıtımlarımızda biraz eksiklerimiz var, çalışmalara başladık inşallah kısa sürede bunları da çözeceğiz” dedi.
Dünya üzerinde 7 milyon Sivaslı olduğuna dikkat çeken Eken, “Avrupa’da ve dünyanın birçok yerinde yaşayan Sivaslılar var. Önce onları davet ederek kendi memleketine yatırım yapmasını sağlamamız lazım. Tekstil yatırımlarıyla ilgili teşvik kapsamına alındı. 18 ve 19 madde çerçevesinde teşvikler var. Devletimiz imkanları sağlıyor. Bizlerin de bunu iyi pazarlaması gerekiyor. Demirağ Organizede hedef 40 bin istihdam sağlamak. Hedefimiz milyar dolarlık yatırımları buraya çekmek” diye konuştu.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER