Haber346

Sivas’ta Adli Yıl Açılışı Törenle Yapıldı

SİVAS‘ta yeni adlı yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törende konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, “FETÖ örgütünden mütevellit tüm kurumlarımız tahribatlar yaşadı. Kurumsal zedelenmeler hasıl oldu. Ama çok şükür devletin aklı hala 18 yaşında” dedi. Yeni adli yılın açılışı dolayısıyla Sivas Adliye Sarayı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Vali Salih […]

Sivas’ta Adli Yıl Açılışı Törenle Yapıldı
02 Eylül 2019 - 18:56 'de eklendi.
Reklam

SİVAS‘ta yeni adlı yılın açılışı nedeniyle tören düzenlendi. Törende konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, “FETÖ örgütünden mütevellit tüm kurumlarımız tahribatlar yaşadı. Kurumsal zedelenmeler hasıl oldu. Ama çok şükür devletin aklı hala 18 yaşında” dedi.
Yeni adli yılın açılışı dolayısıyla Sivas Adliye Sarayı’nda tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Vali Salih Ayhan, 5’inci Piyade Er Garnizon ve Tugay Komutan Vekili İlhan Erdoğan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Adalet ve Komisyon Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya, avukatlar ve adliye personeli katıldı.
Yeni adli yılın hakimlere, savcılara, avukatlara ve adliye personeline hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Salih Ayhan, “Devletin dini adalettir. Adaletin olmadığı yerde istihdam olmaz, adalet olmaz, güven olmaz ve huzurun olması mümkün değildir. Son zamanlarda tüm kurumlarımız olağanüstü durumlardan geçti. FETÖ örgütünden mütevellit tüm kurumlarımız tahribatlar yaşadı. Kurumsal zedelenmeler hasıl oldu. Vatandaşımızın güven duygusu ciddi şekilde dejenere oldu. Bundan en çok da yargı çekti. Ama çok şükür devletin aklı hala 18 yaşında o yapıyı büyük oranda temizledi ve tekrar yargı kendi yaralarını sararak yoluna devam ediyor. Geçmişten bugüne kıyasladığımız takdirde gerçekten iyi bir noktadayız” dedi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Adliyenin kapısı adaletin kapısıdır. Vatandaşımız adliyeye geldiği zaman devletine güvenerek verilen kararın vicdanlara uygun olacağının beklentisiyle gelir. Burada bizlere düşen tüm uygulayıcılara, hakimlerimize, savcılarımıza, meslektaşlarımıza düşen en önemli görev devletine güvenerek adaletin kapısından devletine başvuran herkesin verilen karar neticesinde bu kararın devlete güveni, adalete güveni sarmamasıdır” diye konuştu.
Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu da, “Adalet devletimizin temelidir. Adaletin millet vicdanında daha fazla değer gördüğü bir adli yıl temennisinde bulunuyorum. Tüm yargı çalışanlarına başarılı bir adli yıl diliyorum” ifadelerini kullandı.
Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Burçin Çetinkaya 40 günlük adli ara verme süresinden sonra yeni adli yılın hayırlı olsun dileklerini iletti. Yoğun bir çalışma temposu olduğunu söyleyen Çetinkaya, ”Çalışanlar üniversiteler girme çabasında bunun ününe geçilmesi için katip sayısının artırılması lazım” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER