Haber346

‘Bir Nefestir Sivas’ Sergisi Açıldı

SİVAS‘ta “Bir Nefestir Sivas’ adlı serginin açılışı gerçekleştirildi. Sivas’ta yaşayan El Sanatları Öğretmeni olan Dilek Kalmi kendi imkanları ile oluşturduğu Sivas yöresine ait el sanatlarının sergisinin açılışı yapıldı. Tarihi bir konakta açılışı yapılan serginin kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi. Sivas kongresinin 100’üncü Yılı anısına oluşturulan sergi içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 3 […]

‘Bir Nefestir Sivas’ Sergisi Açıldı
02 Eylül 2019 - 18:18 'de eklendi.

SİVAS‘ta “Bir Nefestir Sivas’ adlı serginin açılışı gerçekleştirildi.
Sivas’ta yaşayan El Sanatları Öğretmeni olan Dilek Kalmi kendi imkanları ile oluşturduğu Sivas yöresine ait el sanatlarının sergisinin açılışı yapıldı. Tarihi bir konakta açılışı yapılan serginin kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi. Sivas kongresinin 100’üncü Yılı anısına oluşturulan sergi içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile 3 Eylül 1919 tarihinde yapmış olduğu toplantının bir benzeri olarak kongre odası oluşturuldu. Çok sayıda eserin yer aldığı sergi içerisinde 100 yılı aşkın el emeği göz nuru el işleri yer alıyor.
Sivas’a mal olacak bir sergi açtıklarını ifade eden El Sanatları Öğretmeni Dilek Kalmi, açılışı yapılan serginin Sivas’ı çok güzel yansıttığını ifade ederek, bizim amacımız ve gayemiz diğer illerde bulunan müze tipi sergi salonunun Sivas’ta da olması idi. Bu düşünce ile açmış olduğumuz sergi ile Sivas’ın geçmişi ve bugününü buluşturarak yeni nesillere bir eser bırakmayı amaçladık” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER