Haber346

100 Milyonuncu Fidanı Cumhurbaşkanı Dikecek

SİVAS Kongresi’nin 100’üncü yılı çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 4 Eylül günü Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenecek olan programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da katılacak. 4 Eylül Sivas Kongresi‘nin 100’üncü yılı düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte Buruciye Medresi’nde düzenlediği basın toplantısında program hakkında bilgi verdi. Vali […]

100 Milyonuncu Fidanı Cumhurbaşkanı Dikecek
01 Eylül 2019 - 16:24 'de eklendi.

SİVAS Kongresi’nin 100’üncü yılı çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 4 Eylül günü Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi bahçesinde düzenlenecek olan programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da katılacak.
4 Eylül Sivas Kongresi‘nin 100’üncü yılı düzenlenecek olan çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte Buruciye Medresi’nde düzenlediği basın toplantısında program hakkında bilgi verdi. Vali Salih Ayhan, “İlimiz çok yoğun bir hareketlilik yaşadı. Çok bereketli bir yıl oldu. Tüm kurumlarımızın iç dinamikleriyle, gayretleriyle 100’üncü yılı çok güzel bir şekilde kutluyoruz, anmalar yapıyoruz ve gelecek nesillere güzel notlar bırakıyoruz. Öncelikle ben emek veren herkese teşekkür ediyorum. Kongremizin 100’üncü yılını 4 Eylül günü daha üst seviyede, daha yüksek bir heyecanla inşallah kutlayacağız. Cumhurbaşkanımızın ilimize teşrifleri, bu heyecanımıza ortak olması heyecanımızın zirveye ulaşması açısından çok anlamlı. Öncelikle Cumhurbaşkanımıza Sivaslıların sesini duyarak kongre heyecanımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
100 MİLYON BİRİNCİ FİDANI ERDOĞAN DİKECEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı 4 Eylül Sivas Kongresi’nin tören programlarının saat 13.30’da başlayacağını kaydeden Vali Ayhan, “4 Eylül günü çelenk sunmanın ardından Kongre Binası ziyareti akabinde konuşmalar ardından ise mini programlar olacak. 100’üncü yılın anısına son 15 yılda Sivas’ta 100 milyon fidan dikildi ve Cumhurbaşkanımız 100 milyon birinci fidanı Sivas’ın ortasına dikerek bir sosyal mesaj verecek.” diye konuştu. Vali Salih Ayhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ekonomi Forumu’na da katılmasının beklendiğini ifade ederek, “Ekonominin kalbi 3-4 Eylül’de Sivas’ta atacak. Alanında uzman olan kişiler Sivas, Orta Anadolu, ülke ve dünya ekonomisine ilişkin önemli bilgiler verecek. Ardından Cumhurbaşkanımızın vakti müsait olduğu takdirde katılım gerçekleştikten sonra üniversitemizde bir yemek programı olacak. Ardından Cumhurbaşkanımızı uğurlayacağız. Buradan kamuoyuna şunu duyurmak istiyorum. Cumhurbaşkanımız kongremizin 100’üncü yılı münasebetiyle Sivas’a geliyor. Tüm halkımızı programa davet ediyoruz. Tüm halkımız coşkuyla Cumhurbaşkanımızı geçmişte olduğu gibi yine bağrına basacak. Kongre heyecanımızı hep beraber yaşayacağız ve çok güzel bir şekilde Cumhurbaşkanımızı uğurlayacağız. Cumhurbaşkanımız her gelişinde güzel müjdeler vermektedir. İnşallah Cumhurbaşkanımız yine güzel müjdeler verecek.” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas ziyaretinin önemli olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Cumhurbaşkanımız Çarşamba günü kongremizi, şehrimizi onurlandıracak. 4 Eylül günü tüm hemşehrilerimizi programlara davet ediyoruz. Sivaslılara kolaylık olsun diye de o gün toplu taşıma mahallelerden şehre ücretsiz olacak.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER