Haber346

KESK Sivas Şubeler Platformu’ndan Kayyum Kararlarına Tepki

KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sivas Şubeler Platformu Diyarbakır, Van ve Mardin illerindeki kayyum atamalarına basın toplantısı düzenleyerek tepki gösterdi. KESK Şube Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan dönem sözcüsü Gülümser Altuntaş, “Suriye’de süren emperyal amaçlı bu savaşta, ülke olarak savaşın değil, barışın ve kardeşliğin tarafı olmak için izlenen yanlış Suriye politikasından vazgeçilerek, “yurtta sulh, dünya’da […]

KESK Sivas Şubeler Platformu’ndan Kayyum Kararlarına Tepki
26 Ağustos 2019 - 16:18 'de eklendi.

KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Sivas Şubeler Platformu Diyarbakır, Van ve Mardin illerindeki kayyum atamalarına basın toplantısı düzenleyerek tepki gösterdi.
KESK Şube Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan dönem sözcüsü Gülümser Altuntaş, “Suriye’de süren emperyal amaçlı bu savaşta, ülke olarak savaşın değil, barışın ve kardeşliğin tarafı olmak için izlenen yanlış Suriye politikasından vazgeçilerek, “yurtta sulh, dünya’da sulh” felsefesine dönmek zorundayız.” dedi. Van, Diyarbakır ve Mardin belediyelerine kayyum atanmasına tepki gösteren Altuntaş, “İktidarından muhalefetine herkesin sıklıkla ifade etmiş olduğu demokrasi kavramının ne yazık ki kayyum tarzı uygulamalarla pekte bağdaşmadığını görmekteyiz.” dedi. Altuntaş, “Sivas Demokrasi Platformu bileşenleri olarak bu tür antidemokratik uygulamaları onaylamadığımızı beyan ederken; 31 Mart’ta ortaya çıkan büyük sandık iradesine herkesin saygılı olması temel talebimizdir.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER