Haber346

STSO’da Temmuz ve Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Temmuz ve Agustos ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi. STSO Meclis Salonunda gerçekleşen toplantı gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Odanın Temmuz ve Ağustos ayı faaliyetleri hakkında bilgiler veren Eken, İzmir Torbalı Pancar OSB’de incelemelerde bulunduğunu […]

STSO’da Temmuz ve Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
25 Ağustos 2019 - 16:35 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Temmuz ve Agustos ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Başkanlığında gerçekleştirildi.
STSO Meclis Salonunda gerçekleşen toplantı gündem maddelerinin okunmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, yönetim kurulu çalışmaları hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Odanın Temmuz ve Ağustos ayı faaliyetleri hakkında bilgiler veren Eken, İzmir Torbalı Pancar OSB’de incelemelerde bulunduğunu ifade ederek, “Orada iş adamlarına Sivas ve Demirağ OSB hakkında bilgiler verdik. Bir dönüm parsel bir milyon lira. Bir tane yerleri kalmış. Bizim OSB’de durum nedir? Dönümü 20 bin lira Demirağ’da ise bedava. Yatırımcının işe başlamadan 20 dönüm yer için 20 milyon lira karı var. 6’ncı teşvik paketine alındığında ise bizde onları misafir edeceğiz. Türkiye çapında çalışıyoruz.” dedi. Ticaret ve Sanayi Odası olarak birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini ifade eden Eken, “Her toplantıda anlatıyorum birlik ve beraberlik önemli diye. Biriz, beraberiz, iriyiz, diriyiz. Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirerek şehrimize ve üyelerimize daha kaliteli ve güzel hizmetler sunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Sivas Kongresinin 100’üncü Yıl Etkinlikleri kapsamında 3-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Ekonomi Forumu hakkında da bilgiler veren Eken, “4 Eylül’de Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından ihracat rakamları açıklanacak. Bir aksilik olmazsa programımız kongre binamızda yapılacak. TİM Başkanımız İsmail Gülle ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından rakamlar açıklanacak. Tarım, maliye, ticaret bakanlarımız da 3-4 Eylül’de düzenlenecek olan Ekonomi Forumu programına katılacak. Türkiye’nin en önemli firmalarının CEO’larının geldiği, önemli gazetelerin genel yayın yönetmenlerinin geldiği bir ekonomi forumu yapacağız. Kapanış programına da bir aksilik olmaz ise Cumhurbaşkanımız gelecek.” şeklinde konuştu.
Göreve geldikleri 15 aylık dönemde oda bütçesinde önemli tasarruflar yaptıklarına dikkat çeken Eken,”15 aylık süreçte 1 milyon liralık tasarruf yapıldı. Yönetimimiz çalışıyor, muhasebemiz çalışıyor, Meclisimiz çalışıyor. Gelirimizi yüzde 20 oranında arttırdık. Giderimizi de o oranda azalttık. 7 bin üyenin hakkını korumaya geldik. Korumaya da devam edeceğiz. Yemeyiz yedirtmeyiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER