Haber346

Zara’da Hasat Sonu Şenliği

SİVAS‘ın Zara ilçesinde Hasat Sonu Şenliği düzenlendi. Sivas’ın Zara ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Hasat Sonu Şenliği programı düzenlendi. İlçe merkezindeki bir buğday tarlasında düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Sayın, Belediye Başkanı Fatih Çelik, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ufuk Ateş ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek katıldı. Programda konuşan Kaymakam Mehmet Sayın, “Çiftçilerimiz bölgelerinde […]

Zara’da Hasat Sonu Şenliği
22 Ağustos 2019 - 16:51 'de eklendi.

SİVAS‘ın Zara ilçesinde Hasat Sonu Şenliği düzenlendi.
Sivas’ın Zara ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Hasat Sonu Şenliği programı düzenlendi. İlçe merkezindeki bir buğday tarlasında düzenlenen programa Kaymakam Mehmet Sayın, Belediye Başkanı Fatih Çelik, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ufuk Ateş ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek katıldı.
Programda konuşan Kaymakam Mehmet Sayın, “Çiftçilerimiz bölgelerinde doğru ürün yetiştirdiklerinde istenilen verim alınır. Bu hususta da çiftçilerimizin bilgilendirilmesi ve teşvik edilmesi gerekmektedir” dedi.
Belediye Başkanı Fatih Çelik ise, “İlçemizde hasat döneminin sonuna gelinmesi dolayısıyla düzenlenen şenlikte bir araya geldik ve bir eski örf adetimizi canlandırdık. Çiftçilerimize bereketli, kazançlı ürün dönemi geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından katılımcılara kömbe ve börek ikramı yapıldı. Oda Başkanı Zeki Şimşek ile birlikte biçerdövere binen Kaymakam Mehmet Sayın, tarlada bir süre yulaf biçti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER