Haber346

Sivas’ta 3 Okula ‘İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ Belgesi

SİVAS‘taki 3 okul Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı tarafından verilen OHSAS-18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı. Okul ve kamu kurumlarında sağlıklı ve güvenli çalışma, eğitim ortamı ile öğrenme süreçlerinin tesis edilmesi, sunulan hizmetlerin kalitesinin geliştirilmesi, sürdürülebilir bir yönetim sistemi için uluslararası […]

Sivas’ta 3 Okula ‘İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ Belgesi
22 Ağustos 2019 - 16:43 'de eklendi.

SİVAS‘taki 3 okul Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı tarafından verilen OHSAS-18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı.
Okul ve kamu kurumlarında sağlıklı ve güvenli çalışma, eğitim ortamı ile öğrenme süreçlerinin tesis edilmesi, sunulan hizmetlerin kalitesinin geliştirilmesi, sürdürülebilir bir yönetim sistemi için uluslararası standartlarda belgelendirme çalışmaları Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Daire Başkanlığı İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından yürütülmeye devam ediyor. Bu kapsamda Sivas’taki Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu, Votarintim Sivas Çimento Ortaokulu ve Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi OHSAS-18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini almaya hak kazandı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen sertifikaları okul müdürlerine İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı takdim etti. Programda konuşan Savaşçı, sertifika alan okul müdürlerini tebrik ederek, “Bugüne kadar tüm Türkiye’de 56 okul ve kurum OHSAS-18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandı. İlimizde üç okulumuz bu belgeyi elde etti. Hedefimiz il genelindeki tüm okullarımızı öğrencilerimiz için en güvenli hale getirmektir. Bunun için, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimimiz tarafından gerekli çalışmalar tamamlanmıştır. İnşallah kısa bir süre içerisinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası olan okul sayımızı daha da artıracağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER