Haber346

Sivas’ın Yeni Komutanı Tuğgeneral Yiğittürk Oldu

SİVAS 5’inci Piyade Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı’na Şırnak Uludere 48’inci Piyade Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Yiğittürk atandı. Yüksek Askeri Şura (YAŞ) atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlandı. Son yaş kararı ile Tümgeneralliğe terfi eden ve 2 yıldır Sivas’ta görev yapan Ömer Ertuğrul Erbakan Özel Kuvvetler Komutanlığına atandı. Tümgeneral […]

Sivas’ın Yeni Komutanı Tuğgeneral Yiğittürk Oldu
22 Ağustos 2019 - 16:14 'de eklendi.

SİVAS 5’inci Piyade Er Eğitim ve Tugay Komutanlığı’na Şırnak Uludere 48’inci Piyade Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Yiğittürk atandı.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlandı. Son yaş kararı ile Tümgeneralliğe terfi eden ve 2 yıldır Sivas’ta görev yapan Ömer Ertuğrul Erbakan Özel Kuvvetler Komutanlığına atandı. Tümgeneral Erbakan’ın yerine ise Şırnak Uludere’deki 48’nci Piyade Hudut Tugay Komutanlığı görevini sürdüren Tuğgeneral Hakan Yiğittürk atandı. Tuğeneral Yiğittürk’ün kısa süre içerisinde görevine başlaması bekleniyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER