Haber346

STSO’dan Mesleki Yeterlilik Belgesi Uyarısı

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos’a kadar yetki belgesi alması gerektiğini hatırlattı. Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için […]

STSO’dan Mesleki Yeterlilik Belgesi Uyarısı
08 Ağustos 2019 - 18:13 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Ticaret ve Sanayi Odası (STSO), ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos’a kadar yetki belgesi alması gerektiğini hatırlattı.
Ticaret Bakanlığı tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildi. Bu çerçevede TOBB MEYBEM, Galeri, Showroom sahipleri ile çalışanları ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapanlar için “Mesleki Yeterlilik Belgesi” hizmeti başladı. STSO da sınav ve belgelendirme hizmeti sunmaya başladı. STSO’dan yapılan açıklamada ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların yetki belgesi alması gerektiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İkinci el motorlu kara taşıtlarının ticareti hakkında yönetmelik 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihi itibari ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkarların bu faaliyetlerine devam edebilmeleri için mi maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren durumlarını yıl içinde, lise mezunu şartı hariç olmak üzere 13 Ağustos 2018 tarihi itibari ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden ve bu faaliyetine halen devam eden gerçek veya tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların 13 Ağustos 2019 tarihine kadar yetki belgesi alması gerekmektedir.”

Etiketler :
Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER