Haber346

Kösedağ’ın Zirvesindeki Bayrak Direkleri Onarıldı

SİVAS’ın Suşehri ilçesindeki Kösedağ zirvesinde, Köse Süleyman türbesi yanında bulunan ve kış nedeni ile zarar gören bayrak direkleri tamir edildi. İlçe merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunan 3 bin 50 rakımlı Kösedağ zirvesinde bulunan 16 eski Türk devleti ile bugünkü Türk bayrağının takıldığı direkler ağır kış şartları nedeniyle tahrip oldu. Bölgede bulunan Aksu Köyü Derneği ve […]

Kösedağ’ın Zirvesindeki Bayrak Direkleri Onarıldı
17 Temmuz 2019 - 22:42 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın Suşehri ilçesindeki Kösedağ zirvesinde, Köse Süleyman türbesi yanında bulunan ve kış nedeni ile zarar gören bayrak direkleri tamir edildi.

İlçe merkezine 26 kilometre uzaklıkta bulunan 3 bin 50 rakımlı Kösedağ zirvesinde bulunan 16 eski Türk devleti ile bugünkü Türk bayrağının takıldığı direkler ağır kış şartları nedeniyle tahrip oldu. Bölgede bulunan Aksu Köyü Derneği ve Muhtarlığı tarafından direklerin tamiri ve bakımı yapıldı. Dernek yetkilileri, Anadolu Selçukluları ile Moğollar arasında 1243 yılındaki Kösedağ Savaşı’nda şehit düşen Köse Süleyman türbesi yanında bulunan bayrak direklerinin ağır kış şartları nedeniyle tahrip olduğunu belirterek, “Biz de Aksu Köyü derneği, Aksu Köyü Muhtarlığı ve Suşehri Belediyemizin destekleri ile bayrak direklerimizin bakım onarımını yaptık” dedi. Bölgede Cumartesi günü Kösedağ Savaşı Şehitlerini anma etkinliklerinin 776’ncısı düzenlenecek.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER