Haber346

Gölova’da Şehitler Anıldı

SİVAS’ın Gölova ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi. Daha sonra ilçe hastanesi önünde program şehitleri anma programı düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve slayt gösterisi izletildi. Programa İlçe […]

Gölova’da Şehitler Anıldı
17 Temmuz 2019 - 22:30 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın Gölova ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında demokrasi yürüyüşü gerçekleştirildi. Daha sonra ilçe hastanesi önünde program şehitleri anma programı düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda ardından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu ve slayt gösterisi izletildi. Programa İlçe Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, Belediye Başkanı Halil Önge, kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan İlçe Kaymakamı Karaosmanoğlu, “3 yıl önce bugün, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı darbe girişiminde bulunmuşlardır. Aynı gece yine bugünkü gibi hep beraberdik ve ağızlarımızdan İstiklal şairinin dediği gibi ‘Sahipsiz kalan memleketin batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır’ dedik ve Hacı Bektaşi Veli’nin dediği gibi ‘Bir olduk iri olduk beraber olduk.’ Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bununla birlikte artık her yıl 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Gününde kendilerini hassaten yad edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız” dedi.

Programda son olarak Mevlid-i Şerif okunup, dualar edildi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER