Haber346

Ak Parti, Şehitler İçin Lokum Dağıttı

SİVAS’ta AK Parti Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kent meydanında şehitler anısına lokum dağıttı. AK Parti Sivas İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kent meydanında basın açıklaması yapıldı. AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve yaklaşık 200 partilinin katıldığı […]

Ak Parti, Şehitler İçin Lokum Dağıttı
17 Temmuz 2019 - 22:34 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ta AK Parti Sivas İl Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kent meydanında şehitler anısına lokum dağıttı.

AK Parti Sivas İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle kent meydanında basın açıklaması yapıldı. AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve yaklaşık 200 partilinin katıldığı programda konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “15 Temmuz 2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine sızmış emperyalist ve Siyonist güçlerin uşağı olan FETÖ terör örgütü mensubu bir grup vatan haini darbe yapmak yoluyla devletimizin bekasına milletimizin geleceğine kast etmeye çalışmıştır. Ancak necip Türk milletimizin feraseti ve cesareti ile bu aklı kiralık dış güçlerin maşası olan vatan hainleri püskürtülmüş yüce Türk milleti kadim devletini ve demokrasisini canı pahasına korumuştur. Darbe girişiminin yapıldığı o karanlık gecede AK Parti teşkilatları kalkışmanın hemen başlangıcında il ilçe kadın ve gençlik kolları olarak teşkilatlarına koşmuş ve demokrasiye sahip çıkmıştır. İlerleyen dakikalarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tüm Türkiye meydanlara havalimanlarını cadde ve sokaklara dökülerek kadını ile erkeğiyle yaşlısıyla genciyle Türküyle, Kürdüyle, hiçbir din dil Irk mezhep bölge ayırt etmeksizin ülkesine, devletine milletine ve geleceğine sahip çıkmıştır. Bu süreçte 251 vatan evladı, bu değerler uğruna şehit olmuş 2 bin 500 civarında vatandaşımız gurur madalyası olarak gazi unvanını almıştır” dedi.

Konuşmanın ardından şehitler için dua edildi. Daha sonra vatandaşlara lokum dağıtıldı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER