Haber346

SCÜ’de TÜBİDAK Destekli Doğa Eğitimi Projesi

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Buldur’un yaptığı ve TÜBİTAK tarafından yeniden desteklenmeye layık görülen “Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi 3” başlıklı doğa eğitimi projesi gerçekleştirildi. TÜBİTAK “4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” programı kapsamında desteklenen ve bütçesi 102 bin 415 TL olan proje Üniversitemiz Eğitim […]

SCÜ’de TÜBİDAK Destekli Doğa Eğitimi Projesi
11 Temmuz 2019 - 21:28 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Buldur’un yaptığı ve TÜBİTAK tarafından yeniden desteklenmeye layık görülen “Üçü Bir Yerde: Sağlık, Kültür ve Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi 3” başlıklı doğa eğitimi projesi gerçekleştirildi.

TÜBİTAK “4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” programı kapsamında desteklenen ve bütçesi 102 bin 415 TL olan proje Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde, Doç. Dr. Buldur’un yürütücülüğünde üniversitemizin farklı birimlerinde görev yapan alanında uzman bir ekip tarafından yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Buldur, “Sağlık, kültür ve ekoloji temelli bir doğa eğitimi yürütüldü. Projede Arkeoloji, Antropoloji, Astronomi, Biyoloji, Coğrafya, Fen Eğitimi, Fizik, Jeofizik, Jeoloji, Kimya, Matematik, Tıp, Veterinerlik olmak üzere 13 farklı disipline ilişkin 49 farklı etkinlik gerçekleştirildi” dedi. Buldur, birincisi 2017 yılında başarıyla tamamlanan ve yoğun ilgi gören projelerinin bu yıl da TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldüğünü ifade etti.

Hedef kitlesini Sivas ilinde sosyo-ekonomik düzey açısından dezavantajlı bölgelerde yer alan okullarda öğrenim gören ve akademik başarısı yüksek olan 30 öğrencinin oluşturduğunu belirten Buldur projenin başarıyla tamamlanması için destek veren SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve ekibine de teşekkür etti.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER