Haber346

Anne Karnındaki Bebeklerin Yapısal Problemleri Tespit Ediliyor

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde riskli gebeliklerin takibi kolaylıkla yapılabiliyor. Yaklaşık 1 yıl önce hizmet vermeye başlayan “Ultrasonografi Cihazı” sayesinde anne karnındaki bebeğin bütün yapısal problemleri tespit edilebiliyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. […]

Anne Karnındaki Bebeklerin Yapısal Problemleri Tespit Ediliyor
11 Temmuz 2019 - 21:21 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde riskli gebeliklerin takibi kolaylıkla yapılabiliyor.

Yaklaşık 1 yıl önce hizmet vermeye başlayan “Ultrasonografi Cihazı” sayesinde anne karnındaki bebeğin bütün yapısal problemleri tespit edilebiliyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlar Yıldız, riskli gebelikler diye tarif edilen üst düzey takip ve tedavi gerektiren tüm gebeliklerin takibini rahatlıkla yapabildiklerini ifade etti. Doç. Dr. Çağlar, “Riskli gebelik takipleri kliniğimizde üst seviyede yapılabilmektedir. Özellikle bunun için gerekli altyapı konusunda hastanemiz bünyesinde üst düzey ultrasonografi cihazımız mevcuttur ve bu cihazı riskli gebelikler konusunda yaygın olarak kullanmaktayız” diye konuştu.

Cihaz sayesinde anne karnındaki bebeklerde zor ve güç olan problemleri kolaylıkla görüntüleyebildiklerini anlatan Yıldız, ”Bebeğin vücut yapısında bulunan tüm problemleri tespit edebiliyoruz. Örneğin; kalp, beyin gelişimiyle ilgili problemleri, kol ve bacak, yüz deformiteleriyle ilgili problemleri rahatlıkla ortaya koyabilmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER