Haber346

Sivas’ta 2’nci Bölgesel İSG Çalıştayı Düzenlendi

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından 2’nci Sivas Bölgesel İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı düzenlendi. Üniversite Mihmandar Uygulama Oteli’nde düzenlenen programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Erdem, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Yücel, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nihan Arslan ve […]

Sivas’ta 2’nci Bölgesel İSG Çalıştayı Düzenlendi
09 Temmuz 2019 - 17:46 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü tarafından 2’nci Sivas Bölgesel İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı düzenlendi.

Üniversite Mihmandar Uygulama Oteli’nde düzenlenen programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Erdem, İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Yücel, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nihan Arslan ve ilgili kurumların yöneticileri, İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalı öğretim üyeleri ile yüksek lisans öğrencileri katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Nihan Arslan, çalıştayın amacı hakkında bilgi vererek, “Bu yıl da özel sektör firmaları ile bir araya geldik. Çalıştayımızın amacı; ‘Kurumlarımız iş sağlığı ve güvenliği noktasında hangi aşamada, uygulamaları neler, birbirimizden nasıl faydalanabiliriz?’ gibi konuları öğrenmek ve karşılıklı işbirliğini geliştirmektir. Bu iki çalıştayımızın ardından bir de sağlık alanında faaliyet gösteren kurumlar ile bir çalıştay yapıp ilimizin iş sağlığı ve güvenliği noktasında hangi konumda olduğunu açıklayan, hangi noktada eksiğiz, hangi noktalarda önlem alınmalı gibi konularda bir çalıştay kitapçığı yayınlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Yücel ise çalıştay da ele alınacak konu başlıkları hakkında katılımcılara bilgi vererek Üniversitenin iş sağlığı ve güvenliği alanında yapmış olduğu faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın, insan canının her şeyden önemli olduğunu ifade ederek, “Çalışma hayatında duyduğumuz iş kazaları ve meslek hastalıkları hepimizin vicdanını sızlatıyor. Üniversitemizde yönetici olarak görev yapmaya başladığımızda Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız’ın talimatı ile Üniversitemizde görev yapan personelimizin sağlığını korumak üzere bu birimi kurduk. Bu vesile ile Üniversitemizde gerekli iş önlemlerinin alınmasında ve bilinçlendirme amacıyla yapmış olduğu katkılardan dolayı birimimize teşekkür ediyorum” dedi. Çalıştay da son olarak işçilerde ve işverenlerde iş sağlığı ve meslek hastalıkları algısının nasıl olması gerektiği ele alınarak, gerekli önlemlerin alınması ve uygulanabilmesi için görüş alış verişinde bulunuldu.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER