Haber346

SCÜ’de Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi ve Nobel Bilim ve Araştırma Derneği iş birliğiyle 3’üncü Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi (ICTEBS) düzenlendi. Üniversite Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç, […]

SCÜ’de Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi
25 Haziran 2019 - 20:51 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi ile Kocaeli Üniversitesi ve Nobel Bilim ve Araştırma Derneği iş birliğiyle 3’üncü Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi (ICTEBS) düzenlendi.

Üniversite Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Koç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Enis Baha Biçer, Nobel Bilim ve Araştırma Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karataş, öğretim elamanları ile öğrenciler katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ise “3’üncü Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi’ni yapmış olmanın mutluluğunu duyuyoruz. Turizm Fakültemiz yeni kurulan fakültelerimizden biri. Gelişimini devam ettiren bir fakülte, güzel işler yapıyor. Yüksek okul iken fakülteye dönüştürdük ve Mihmandar Uygulama Otelini de kendilerine verdik. Göreve geldiğimiz günden bu yana uluslararası ve ulusal onlarca kongreye ev sahipliği yaptık, bundan da mutluluk duyuyoruz. Bu biraz da Turizm Fakültemizin Mihmandar Uygulama Oteli’nin olması sayesinde oluyor çünkü misafirlerimizi rahatlıkla ağırlayabiliyoruz. Bu da bizim açımızdan önemlidir. Turizmle ilgili Sivas’ta önemli bir potansiyel var. Turizmin bütün çeşitleri Sivas’ta var. Bunlar konuşuluyor. Fikirler elbette mayalanma ister. Fikirler konuşulur bu fikirler bir süre sonra fikirler gerçekleşir. Bunun gerçekleşeceğine inanıyorum ve bu gerçekleşmede sizin de payınızın olacağını biliyorum. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Salih Ayhan ise, “Gelecekte turizmle ilgili Sivas hak ettiği yerde olması için gayretler gösteriyoruz. Üniversitemizin bu tür kongrelerle çalıştaylarla, panellerle, konferanslarla ürettiği bilgileri kurumlara aktararak kurumlar da o bilgiyi iyi şekilde kullanırsa şehir hak etiği payı alır. Gerçekten Sivas’ta 600 binin üzerinde gelen bir turist sayısı var. Bu sene hedefimiz 1 milyon ve bunu katbekat artıracağız. Türkiye’nin gelişen dinamiklerine ve turizmdeki aldığı payı orantılandığımız takdirde Sivas ölçeğine baktığımızda çok yeterli değil. Göreve başladığımızda bir turizm platformu kuralım dedik, şehirde üretilen bilgiyle beklentilere cevap verecek şekilde bir yol haritası çıkardık. Deniz, kum, güneş turizminden doğa turizmi, yayla turizmi, inanç turizmi, kültür turizmi gibi taraflara bir kayış var. Zamanın ruhunu da yakalayarak bunun altyapısını iyi doldurmamız gerekir” diye konuştu.

Programın sonunda Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, kongreye katkısından dolayı Vali Salih Ayhan’a plaket takdim etti.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER