Haber346

SCÜ’de Ağaç Dikme Etkinliği

SİVAS Cumhuriyet üniversitesi (SCÜ) “Daha Yeşil Yerleşke” sloganıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında yerleşke içerisine yeni dikimler yapıldı. Suşehri Sağlık Yüksekokulu Müdürü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Tuğut ve eşi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faik Tuğut, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi arasına yeni yapılan yürüyüş yoluna çeşitli süs […]

SCÜ’de Ağaç Dikme Etkinliği
21 Haziran 2019 - 21:26 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet üniversitesi (SCÜ) “Daha Yeşil Yerleşke” sloganıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında yerleşke içerisine yeni dikimler yapıldı.

Suşehri Sağlık Yüksekokulu Müdürü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Tuğut ve eşi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faik Tuğut, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi arasına yeni yapılan yürüyüş yoluna çeşitli süs ağaçları dikti. Ağaç dikimine Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Faik Tuğut ile akademik ve idari personel katıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Nilüfer Tuğut ve Doç. Dr. Faik Tuğut, “Eşim Diş Hekimliği öğretim üyesi, ben Sağlık Bilimleri öğretim üyesiyim. İkimizi birleştiren yol bu yol olduğu için özellikle bu alanı tercih ettik. Bu yürüyüş alanı öğrencilerimiz için yeni yapıldı. Biz de kullanıyoruz. Nasıl güzelleştirebiliriz, neler yapabiliriz diye konuştuk ve bir karar aldık. Güzel süs ağaçlarıyla süslemeye karar verdik. Umarım bu ağaçlar bir-iki yıla daha da büyür, güzel bir yürüyüş ve oturma alanı olur. Üniversitemize, kurumumuza küçük bir hediyemiz olsun istedik. ‘Her Ağaç Bir Nefes’ düşüncesiyle bu yola çıktık. Umarım diğer akademisyenlere de örnek oluruz” dediler.

Ihlamur, pembe çiçekli akasya, süs eriği ve at kestanesi gibi süs ağaçlarının dikildiğini anlatan akademisyen çift, “Bu ağaçların çok güzel özellikleri var. Güzel koku veriyor, güzel çiçekleri var. Rahatlatıcı etkisi olması nedeniyle bu ağaçları seçtik. Umarım öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz, idari personelimiz buranın keyfini çıkartırlar. İnşallah daha farklı yerlere de yapılarak Üniversitemiz daha yeşil alanlara sahip olur diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER