Haber346

SCÜ Eğitim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Eğitim Fakültesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunları için tören düzenlendi. 4 Eylül Kültür Merkezi Keykavus Salonu’nda yapılan törene Vali Prof. Dr. Salih Ayhan, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, dekanlar, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Rektör danışmanları, akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve […]

SCÜ Eğitim Fakültesinde Mezuniyet Coşkusu
21 Haziran 2019 - 21:24 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Eğitim Fakültesi 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunları için tören düzenlendi.

4 Eylül Kültür Merkezi Keykavus Salonu’nda yapılan törene Vali Prof. Dr. Salih Ayhan, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu, dekanlar, Genel Sekreter Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Rektör danışmanları, akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından mezun öğrencilerin sahneye alındı.

SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız konuşmasında Eğitim Fakültesi’nin en kaliteli öğrencilerin geldiği fakültelerden biri olduğunu ve fakültede yüksek lisans programlarıyla, doktora programlarının da yer aldığını değinerek, “Gelişimine devam eden bir fakülte. Bugün elbette öğrencilerimiz için önemli bir gün. Birçok bölümümüz bugün burada. Mezuniyetlerini kutlayacaklar. Öncelikle öğrencilerimizi kutluyorum. Velilerimizi kutluyorum. Çünkü onları bize gönderdiler, emanet olarak verdiler. Kaliteli ve donanımlı birer öğretmen olarak kendilerine geri veriyoruz. Başarılar diliyorum, başarılı olacaklarını biliyorum. Öğrencilerimizden istediğimiz şu: Sivas Cumhuriyet Üniversitemizden mezun olduğunuzu hiçbir zaman unutmayın ve buradan mezun olmakla gururlanın. Bunu da her yerde söyleyin. Eğer bunu söyleyebilirseniz biz daha çok memnun oluruz. Arkanızda 44 yıllık geçmişi olan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin diploması olacak. Hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Vali Salih Ayhan ise 2019 yılının Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı olduğunu hatırlatarak, bu yıl mezun olan öğrencilerin Sivas’ın gönüllü elçileri olmasını istediğini söyledi. Ayhan, “Sivas Cumhuriyet Üniversitemizin önemli bir yeri var. Eğitim Fakültesi eğitime başladığı günden bu yana en iyi ilerleyen fakültelerden birisi. Rektörümüzü, Dekanımızı tebrik ediyorum. Türkiye’nin değişim ve dönüşüm merkezi Milli Eğitim Bakanlığı ve onun ana aktörleri olan öğretmenler olacaktır. Zamanın ruhunu, geçmiş mirasımızı unutmadan, değerlerine saygılı, öğrencilerinizi aynı anlayışla yetiştirmenizi istirham ediyorum. Süreci yöneten kadrolarda olmanızı özellikle istiyorum. Bu üniversitenin size çok şey kattığını düşünüyorum. Görselliğiyle, kampüs alanıyla, fedakârlığıyla, gayretiyle, fiziki mekânlarıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi gerçekten çok iyi bir noktada. Önemli olan heyecanın diri olması, dinamik bir yapının kurulması, samimi kadroların olması” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Ayhan fakülte birincisi Gamze Türkel’e, Rektör Prof. Dr. Yıldız, ikinci olan Amine Güran’a, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu ise üçüncü olan Şevval İncebacak’a diplomasını verdi.

Fakülte birincisi Gamze Türkel’in mezuniyet kütüğüne çivi çakmasının ardından öğrenciler topluca kep fırlatarak mezuniyet coşkusu yaşadı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER