Haber346

Sivas’ta Gıda Denetimi Yapıldı

SİVAS Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Ramazan bayramının gelmesi ile birlikte gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetim yaptı. Tarım ve Orman Müdürlüğü Ramazan bayramı nedeniyle gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik gıda denetimi yaptı. Yapılan denetimlere katılan İl Müdürü Seyit Yıldız konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bayramın gelmesiyle birlikte özellikle […]

Sivas’ta Gıda Denetimi Yapıldı
03 Haziran 2019 - 22:58 'de eklendi.
Reklam

SİVAS Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Ramazan bayramının gelmesi ile birlikte gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetim yaptı.

Tarım ve Orman Müdürlüğü Ramazan bayramı nedeniyle gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik gıda denetimi yaptı. Yapılan denetimlere katılan İl Müdürü Seyit Yıldız konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bayramın gelmesiyle birlikte özellikle artan tatlı, çikolata, şekerleme ve ekmek tüketiminin getireceği riskler sebebi ile hafta sonunda da denetimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Denetimlerimiz bayramda da nöbetçi ekiplerimiz tarafından yapılmaya devam edecektir. Bu kapsamda gıda güvenliğinin sağlanabilmesi için tüketicilerimize de büyük görevler düşmektedir. Tüketicilerimizin de aldıkları gıda maddelerinde seçici olmaları gıdaları satın alırken etiketsiz, ambalajsız ve açıkta satılan ürün almamaları, son kullanma tarihlerine dikkat etmeleri ve tüketim sürecinde özellikle hayvansal gıdalarda muhafaza koşullarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Bir sorunla karşılaştıklarında Alo Gıda 174 hattını arayarak şikayetlerini bildirmelerini rica ediyorum. Sivas Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak hemşehrilerimizin sağlıklı gıdaya ulaşmalarını sağlamaya ve tüketici menfaatlerini korumaya dönük çalışmalarımız bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir. Sivas halkına, sağlık mutluluk ve sevdikleri ile Ramazan bayramı geçirmelerini diliyorum.” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER