Haber346

Kıbrıs Harekatı Komutanının Oğullarından Vali Ayhan’a Ziyaret

KIBRIS Barış Harekatı komutanlarından merhum Korgeneral Osman Fazıl Polat’ın oğulları Yüksel ile Yılmaz Polat, Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Ölümünün 39’uncu yılında Şarkışla ilçesindeki mezarı başında anılan Korgeneral Polat, Yıldırım Mezarlığı’ndaki programın ardından Vali Ayhan ile Sivas’ta bir araya geldi. Ziyarette konuşan Yılmaz Polat, “Şarkışla’da 1921 yılında doğan babam Osman Fahttp://www.haber346.comzıl Polat, 1973-1975 yıllarında […]

Kıbrıs Harekatı Komutanının Oğullarından Vali Ayhan’a Ziyaret
02 Haziran 2019 - 0:16 'de eklendi.
Reklam

KIBRIS Barış Harekatı komutanlarından merhum Korgeneral Osman Fazıl Polat’ın oğulları Yüksel ile Yılmaz Polat, Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.

Ölümünün 39’uncu yılında Şarkışla ilçesindeki mezarı başında anılan Korgeneral Polat, Yıldırım Mezarlığı’ndaki programın ardından Vali Ayhan ile Sivas’ta bir araya geldi. Ziyarette konuşan Yılmaz Polat, “Şarkışla’da 1921 yılında doğan babam Osman Fahttp://www.haber346.comzıl Polat, 1973-1975 yıllarında 28. Tümen Komutanlığı görevinde bulundu. Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan ve bu görev sırasında korgeneral rütbesine terfi eden Polat, 1979’da emekli oldu, 31 Mayıs 1980’de ise vefat etti. Vasiyeti üzerine Şarkışla ilçesine defnedilmişti. 39’uncu anma programının ardından sizleri de ziyaret etmek istedik. Bu vesile ile ilçede bulunan yaşadığı evin restore edilerek tekrar hayata kazandırılmasını, yaşayan müzeye dönüşmesini istiyoruz” dedi.

Vali Salih Ayhan ise kahramanlıkların unutulmayacağını belirterek, “Kültür yaşanmışlıktır. Bizlere kahramanlık kültürü bırakan Korgeneral Osman Fazıl Polat’ı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Kıbrıs Fatihi kahraman komutanımızın yaşadığı tarihi yapıyı bizlerde restore ederek ‘Polatpaşa Konağı’ adıyla yaşatıp içerisini onun hayatı ile özdeşleştireceğiz. Değerler, kahramanlar, kültürü ve değeri doğurur, yaşatır. Bizde kahramanımızı yaşatacağız. Ayrıca ilçemizde bir okulumuza da Korgeneral Osman Fazıl Polat’ın adını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER