Haber346

Doğanşar’da Çiftçilere Sebze Fidesi Dağıtıldı

SİVAS’ın Doğanşar ilçesinde Sebzeciliği Geliştirme Projesi kapsamında çiftçilere 1000 adet sebze fidesi dağıtıldı. Doğanşar ilçesinde Sivas Valiliğinin öncülüğünde İl Özel İdare destekli “Sebzeciliği Geliştirme Projesi” kapsamında çiftçilere 1000 adet sebze fidesi dağıtıldı. “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas Projesi” kapsamında hazırlanan Sebzeciliği Geliştirme Projesiyle il merkezinde ve ilçelerde sebze üretiminin geliştirilmesi, üreticilere sağlıklı ve sertifikalı fide temini […]

Doğanşar’da Çiftçilere Sebze Fidesi Dağıtıldı
21 Mayıs 2019 - 1:43 'de eklendi.
Reklam

SİVAS’ın Doğanşar ilçesinde Sebzeciliği Geliştirme Projesi kapsamında çiftçilere 1000 adet sebze fidesi dağıtıldı.

Doğanşar ilçesinde Sivas Valiliğinin öncülüğünde İl Özel İdare destekli “Sebzeciliği Geliştirme Projesi” kapsamında çiftçilere 1000 adet sebze fidesi dağıtıldı. “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas Projesi” kapsamında hazırlanan Sebzeciliği Geliştirme Projesiyle il merkezinde ve ilçelerde sebze üretiminin geliştirilmesi, üreticilere sağlıklı ve sertifikalı fide temini ve girdi maliyetlerini düşürerek sebze ekiminin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Projeden ilçedeki çiftçilerin yararlanmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaymakam Ahmet Solmaz “Ürettikçe ekonomik anlamda kalkınacağımızı unutmamalıyız. Tüketim toplumu maalesef sürdürülebilir bir durum değil. Yük olmak değil yük almak için elimizden geleni ve imkanlarımızı kullanmamız gerek. Valiliğimize destekleri için tekrar şükranlarımızı arz ediyorum” dedi.

Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER